پوشش ۹۲هزار تن از اتباع خارجی از سوی سازمان بیمه سلامت در سال جاری

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایسنا 

، داوود حاج قاسمعلی گفت: بیمه اتباع خارجی توسط سازمان بیمه سلامت از سال ۹۴ آغاز شده است، در آن سال تفاهم نامه‌ای میان سازمان بیمه سلامت، اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور و کمیساریای عالی پناهندگان در ایران در خصوص پوشش بیمه پایه درمان اتباع منعقد شد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت افزود: تعداد اتباع مجاز ساکن کشور طبق آمار رسمی حدود یک میلیون و نیم بوده که بیشتر از کشور افغانستان و تعداد کمی عراقی هستند؛ البته به طور غیر رسمی آمار اتباع تا ۵ میلیون نفر هم گزارش شده است. اتباع به طور عمده از بیمه درمان برخوردار نیستند و اکثر آنها فاقد پاسپورت رسمی هستند، البته بخشی از اتباع درقالب صندوق سایر اقشار به عنوان طلاب، دانشجویان و یا خانواده شهدا تحت پوشش سازمان قرار دارند.

وی تصریح کرد: تفاهم نامه منعقد شده از سال ۹۴ تا کنون سال به سال تمدید شده و براساس این تفاهم نامه طی این سنوات جمعیتی ما بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ هزار نفر تحت پوشش قرار گرفتند و برای سال ۹۸ نیز جمعیتی حدود ۹۲ هزار نفر از اتباع تحت پوشش سازمان قرار دارند. سرانه بیمه این افراد مصوب هیات محترم دولت و خاص اتباع نزدیک به حدود یک میلیون تومان در سال برای هر فرد است.

 حاج قاسمعلی تاکید کرد: سرانه اتباع آسیب پذیر به طور کامل توسط کمیساریا پرداخت می‌شود؛ اما حق سرانه گروه‌های غیر آسیب پذیر اتباع  توسط خود فرد پرداخت شده و این افراد با مراجعه به دفاتر پیشخوان  با پرداخت کل حق سرانه از پوشش بیمه پایه یکساله برخوردار می‌شوند؛ البته موارد گفته شده برای اتباعی است که به صورت  مجاز درکشور زندگی می‌کنند.

مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت اظهارداشت: برای سال آینده نیز سازمان در حال فراهم کردن شرایط مورد نیاز جهت استمرار پوشش اتباع از سوی سازمان بیمه سلامت است.

انتهای پیام


تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۲  |  ساعت انتشار: ۲۱:۳۶  |  کد خبر: ۸۱۰۳۱۸۶  |  منبع: خبرگزاری بینا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بیمه