پیروزی تیم ملی والیبال ایران و یک پیروزی تا المپیک

ایران اکونومیست- تیم ملی والیبال ایران در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ مقابل کره جنوبی به برتری رسید تا برای صعود به المپیک نیازمند یک پیروزی دیگر باشد.

 در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های والیبال انتخابی المپیک ۲۰۲۰ تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۱۱:۳۰ امروز شنبه مقابل تیم ملی کره جنوبی صف آرایی کرد و در دیداری سخت و نزدیک ۳ بر ۲ حریف خود را شکست داد.
تیم ملی پس از شکست تیم‌های چین تایپه، قزاقستان و چین راهی مرحله نیمه نهایی شد تا درصورت پیروزی فردا در مرحله فینال مقابل برنده دیدار تیم‌های چین و قطر قرار بگیرد.
ایگور کولاکوویچ در این بازی سعید معروف، شهرام محمودی، میلاد عبادی پور، محمد موسوی، پوریا فیاضی و علی شفیعی را راهی زمین کرد.
* ست نخست؛ ۲۵ بر ۲۳ به سود کره
کره‌ای ها امتیاز نخست در ست اول را به سود خود ثبت کردند. دو تیم در ادامه بازی را برابر پیش بردند و در نهایت نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۷ به سود کره جنوبی همراه شد. عملکرد خوب کره در خط حمله باعث افزایش اختلاف امتیاز شد تا ایران ۱۴ بر ۱۰ از حریف عقب بیافتد. همین اختلاف امتیاز باعث شد تا کولاکوویچ برای ایجاد وقفه در بازی تقاضای تایم استراحت دهد اما تاثیری در امتیاز آوری کره نداشت و دومین تایم استراحت فنی نیز با پیروزی ۱۶ بر ۱۰ کره ای ها همراه شد.
هر چند شاگردان ایگور کولاکوویچ در این ست اسیر بازی سرعتی کره ای ها شدند اما در امتیازات پایانی توانستند خود را به حریف نزدیک کنند و ۲۲ بر ۲۳ کار را دنبال کنند اما در نهایت این کره بود که ست اول را با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود خود خاتمه داد.
* ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران
در ست دوم ایران موفق شد امتیاز نخست را کسب کند و در لحظاتی از بازی نیز پیش باشد اما بازی سرعتی کره ای ها بار دیگر بازی را برابر پیش برد تا نخستین تایم استراحت فنی با یک اختلاف امتیاز به سود ایران با نتیجه ۸ بر ۷ همراه شد. در ادامه ایران با نمایش بهتر در خط حمله و دفاع روی تور موفق شد اختلاف امتیاز را به نفع خود کند و دومین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۱۶ بر ۱۱ پیروز نزد کولاکویچ رفت. علی شفیعی و محمد موسوی با دفاع روی تور برتری ایران را حفظ کردند تا ایران با نتیجه ۲۰ بر ۱۷ پیش باشد. با ورود پوریا یلی به زمین ایران شرایط بهتری پیدا کرد و موفق شد ست دوم را با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ پیروز شود تا دو تیم در ست شماری برابر یک شوند.
* ست سوم؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود ایران
کره در ابتدای ست تیم برتر زمین بود و ۶ بر ۴ از ایران پیش بود اما بار دیگر درخشش شفیعی ایران را پیش انداخت تا نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۷ به سود ایران همراه شود. امتیاز اوری ایران ادامه داشت تا سرمربی کره در امتیاز ۱۰ بر ۷ به سود ایران تقاضای تایم استراحت داد. این وقفه هم بی تاثیر بود و ایران ۳ امتیاز متوالی دیگر کسب کرد تا بار دیگر سرمربی کره مجبور به گرفتن تایم استراحت شود. دومین تایم استراحت فنی نیز با نتیجه ۱۶ بر ۸ به سود ایران همراه شد. ست سوم نیز با برتری ۲۵ بر ۱۸ ایران به پایان رسید.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۲۲  |  ساعت انتشار: ۴:۱۶  |  کد خبر: ۸۱۷۴۵۶۹  |  منبع: ایران اکونومیست  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار ورزشی