تخصیص ۹ میلیارد بودجه برای فرهنگ و هنر/هیچ مقامی نمی‌تواند مانع برگزاری کنسرت مجوزدار شود

امسال ۹ میلیارد تومان بودجه در طول یک سال برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری تخصیص داده شد | هیچ مقامی نمی‌تواند کنسرتی را که به صورت قانونی مجوز دریافت کرده و در محدوده شرع فعالیت می‌کند، محدود یا جلوی آن را بگیرد | هنرمندان می‌توانند با ابزار قدرتمند خود یعنی هنر و فرهنگ، تفکر و اهمیت اندیشه را در جامعه نهادینه کنند.

به گزارش همدان پرس؛ استاندار همدان گفت: امسال ۹ میلیارد تومان بودجه در طول یک سال برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری تخصیص داده شد.

سید سعید شاهرخی در نشست با اصحاب فرهنگ و هنر استان با بیان اینکه هنرمندان باید به این موضوع آگاه باشند که اگر مشکلاتی در حوزه‌های مختلف وجود دارد، اظهار داشت: هنرمندان می‌توانند با ابزار قدرتمند خود یعنی هنر و فرهنگ، تفکر و اهمیت اندیشه را در جامعه نهادینه کنند.

وی با بیان اینکه با توجه به شناختی که از نقش و ارزش هنرمندان در دست است باید زمینه را برای ارائه هنر و محصولات فکری آن‌ها به جامعه فراهم کرد، گفت: یکی از اهداف این نشست صمیمی، ایمان و اعتقاد به توانایی هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر است.

شاهرخی این نشست را باب فتحی برای تداوم دیدار و تقویت روابط با اصحاب فرهنگ و هنر برشمرد و گفت: بدون شک حُسن چنین نشستی دریافت فهمی مشترک از دغدغه‌ها و مشکلات حوزه هنر و فرهنگ است‌.

استاندار همدان افزود: باید با هم‌فکری، پیشنهادات انجمن‌های تخصصی هر هر حوزه گردآوری و طبق اولویت‌بندی در راستای حل مشکلات و عملیاتی کردن پیشنهادات برنامه‌ریزی شود.

وی با بیان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید مشکلات هنرمندان و اصحاب فرهنگ را مرتفع و دغدغه آن‌ها را حل و فصل کند، گفت: عدالت در توزیع اعتبارات و اولویت در اجرای برنامه‌ها به طول کامل رعایت شود.

شاهرخی خطاب به اصحاب فرهنگ و هنر استان همدان عنوان کرد: اعتبارات تخصیص یافته در سال جاری به حوزه فرهنگ و هنر ۵ برابر اعتبارات در نظر گرفته شده از سال ۹۴ تاکنون بوده است‌.

وی ادامه داد: تخصیص اعتبارات و بودجه به آن دسته از انجمن‌ها و نهادهای فرهنگی تعلق می‌گیرد که با ارائه برنامه‌های خود به ارشاد، بتوانند نقش مؤثری در تقویت فرهنگ و هنر استان همدان داشته باشند.

شاهرخی با تاکید بر اینکه دیگر نهادهایی که در راستای فرهنگ و هنر فعالیت دارند باید با نگاه و برنامه‌ای بین بخشی، در تقویت فرهنگ و هنر استان تلاش کنند، گفت: در حوزه هنر و فرهنگ به تمام سلیقه‌هایی که در محدوده شرع و قانون اساسی فعالیت می‌کنند، احترام گذاشته می‌شود.

وی افزود: هیچ مقامی نمی‌تواند کنسرتی را که به صورت قانونی مجوز دریافت کرده و در محدوده شرع فعالیت می‌کند، محدود یا جلوی آن را بگیرد و ملاک در این حوزه قانون و شرع است.

استاندار همدان با بیان اینکه در چارچوب قانون و محدوده شرع از برنامه‌های سینما، برگزاری کنسرت، تئاتر و نمایش و برنامه‌های فرهنگی حمایت می‌شود، گفت: از تمام انجمن‌های فرهنگی و هنری درخواست می‌شود فعالیت‌های خود را ادامه و نشاط و امید را در جامعه ترویج و تبلیغ کنند.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۳  |  ساعت انتشار: ۱۱:۸  |  کد خبر: ۸۲۱۲۴۳۴  |  منبع: همدان پرس  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار فرهنگی