پیش بینی وضعیت جوی استان اردبیل

کارشناسان هواشناسی اردبیل می گویند که هوای سرد زمستانی که از چندی پیش در استان اردبیل حاکم بوده در روزهای آتی نیز تداوم یافته و بر خلاف برخی گمانه زنی ها خبری از سرمای بسیار شدید در استان نیست.

.red{color:red;}.red a{color:red;}.user img{width: 30px; height: 30px;box-shadow: 0 0 2px #8f8f8f;Border-radius: 100px 100px 100px 100px;margin:5px;}

ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

بررسی آخرین نقشه های هواشناسی نشان دهنده تداوم استقرار جوی نسبتاً پایدار در غالب مناطق استان تا اواخر امروز (پنجشنبه ۳ بهمن) است؛ لذا آسمان استان در طی این مدت صاف تا نیمه ابری خواهد بود؛ البته با توجه به قرارگیری مرکز کم فشار بر روی دریای خزر و نیز گرادیان فشاری موجود در سطح زمین، طی مدت مذکور وزش باد گاهی تند جنوبی در برخی نواحی بویژه مناطق مرکزی و جنوبی استان پیش بینی می شود.

از روز جمعه (۴ بهمن) نفوذ سامانه بارشی زودگذری بصورت متناوب تا اواسط روز شنبه (۵ بهمن) موجب ابرناکی، کاهش دما، وزش باد (گاهی تند)، بارش برف و باران، گاهی مه و کاهش محدودیت دید افقی خواهد شد؛

عمده فعالیت این سامانه بارشی در نواحی مرکزی و جنوبی استان می باشد؛ بارش برای غالب مناطق استان بصورت برف بوده و تنها در شهرستان های پارس آباد و بیله سوار بصورت بارش خفیف باران خواهد بود.

از نظر دمایی نیز تغییرات قابل ملاحظه ای در بیشینه دمای نواحی مرکزی و جنوبی انتظار نمی رود ولی با توجه به کاهش پوشش ابر طی روز یکشنبه (۶ بهمن) در ساعات شبانه و اوایل صبح، یخبندان طی ساعات مذکور در اکثر نواحی استان همچنان رخ خواهد داد و حتی در برخی از نواحی مرکزی و جنوبی استان احتمال می رود که کمینه دمای هوا تا ۱۶ درجه زیر صفر سلسیوس نیز برسد.

مجدداً از اواخر روز شنبه (۵ بهمن) جوی پایدار در استان حاکم خواهد شد ولی سرمای زمستانی همچنان در اکثر نواحی استان تداوم خواهد یافت.

انتهای پیام/


تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۳  |  ساعت انتشار: ۱۷:۱۶  |  کد خبر: ۸۲۱۲۷۷۳  |  منبع: ساوالان خبر - اردبیل  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی