آمریکا از توان دفاعی و نظامی ایران واهمه دارد

نهاوند - امام جمعه نهاوند بابیان اینکه سران سعودی به دست و پای آمریکا افتادند تا مقابل ایران عکس‌العملی نشان ندهند، گفت: توان دفاعی و نظامی ایران به حدی رسیده است که آمریکا از آن واهمه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی در خطبه‌های نماز جمعه نهاوند با تسلیت ایام فاطمیه (س) و با اشاره به رهنمودهای امام خمینی (ره) در رابطه با توجه به سیره حضرت فاطمه زهرا (س)، گفت: حضرت فاطمه الگوی یک مسلمان برای زنان و مردان است که اگر بخواهند اخلاق، برنامه زندگی، حلال و حرام؛ تربیت فرزندان و غیره را رعایت کنند باید زندگی این بانوی گرامی را الگو قرار دهند.

امام‌جمعه نهاوند با تأکید بر اینکه امروز باید سیره فاطمه زهرا (س) در ابعاد مختلف در جامعه تبیین شود تا مردم به آن حضرت اقتدا کنند، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند مکتب فاطمی جامع‌ترین و معتبرترین مکتب برای انسان سازی، خانواده فراهم کردن و تمدن اسلامی است.

وی بابیان اینکه مکتب فاطمه (س) در همه زمینه‌ها برنامه دارد و محدود به عزاداری، روضه‌های مختلف نیست، گفت: حضرت زهرا (س) در عرصه عبادت، عفاف و حجاب، روابط خانوادگی، حضور در عرصه‌های سیاسی و غیره الگوی جامعه است و باید سرمشق جامعه اسلامی باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امروز توان دفاعی و نظامی ایران به حدی رسیده است که با کشوری چون آمریکا مقابل هم ایستاده‌ایم، گفت: چرایی پیروزی انقلاب، تداوم آن و تقویت جامعه اسلامی از جذابیت‌های انقلاب اسلامی است که باید بیان شود.

امام‌جمعه نهاوند بابیان اینکه سپاه قدس رزمندگان بدون مرز هستند، گفت: این اصطلاح بدون مرز را در برخی مشاغل همچون پزشکان شنیده بودیم، اما امروز مقام معظم رهبری این واژه را برای رزمندگان بدون مرز یعنی سپاه قدس که هر جا مقدسات به خطر بیفتد و مظلومی باشد حضور پیدا می‌کنند و جان‌فشانی می‌کنند به کار بردند.

وی تصریح کرد: سردار سلیمانی فردی بود که در دفاع از مقدسات و مظلومین عالم به‌عنوان فرمانده دلاور این رزمندگان بدون مرز، مرز نمی‌شناخت و به ندای کمک مظلومان جهان می‌شتافت.

حجت‌الاسلام مغیثی با اشاره به بکار گیری واژه صبار و شکور توسط مقام معظم رهبری در خطبه‌های هفته گذشته نماز جمعه تهران، گفت: صبار یعنی فردی که اهل صبر و مقاومت است و مردم ما سختی‌هایی تحمل کردند که برای هیچ ملتی قابل‌تحمل نیست اما این مردم صبر کردند؛ جنگ ۸ ساله، ۱۷ هزار شهید ترور، منافقین و فتنه‌های مختلف را تحمل کردند و با امید به خدا و آینده راه را ادامه دادند.

وی بیان اینکه مکتب اهل‌بیت انسان‌ساز، خانواده ساز و حکومت ساز است، گفت: ایران اسلامی با تمسک به قرآن و ولایت مردم‌سالاری دینی را در دستور کار خود قرار داده‌اند و انقلاب را مانده و متداوم کرده است.

امام‌جمعه نهاوند با اشاره به اینکه امروز در دفاع و توانایی دفاعی قوی شده‌ایم تا دشمن حرفی نمی‌زد و اقدامی نکند، گفت: سردار سلامی خطاب به آمریکا گفت اگر پس از انتقام سخت اقدامی کنید همان‌جایی را هدف قرار می‌دهیم که دوست دارید.

وی تأکید کرد: سران سعودی به دست و پای آمریکا افتادند تا مقابل ایران عکس‌العملی نشان ندهد.

حجت‌الاسلام مغیثی با اشاره به اینکه در برجام اروپایی‌ها پیرو آمریکا شدند و هرچه آمریکا گفت را عمل کردند، گفت: اروپایی‌ها تا جایی که بتوانند از آمریکا حمایت می‌کنند و بعدازآن به دم از مذاکره می‌زنند.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۴  |  ساعت انتشار: ۱۵:۲۱  |  کد خبر: ۸۲۱۶۸۰۸  |  منبع: مهر نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار استان ها