اعتبارات استان اردبیل در سال آینده افزایش یافت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: سهم استان اردبیل از اعتبارات سال ۹۹ کشور مشخص شده به طوری که نسبت به سالجاری رشد ۱۳٫۲ درصدی را نشان می دهد.

.red{color:red;}.red a{color:red;}.user img{width: 30px; height: 30px;box-shadow: 0 0 2px #8f8f8f;Border-radius: 100px 100px 100px 100px;margin:5px;}

ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

داود شایقی

داود شایقی در جلسه شورای برنامه ریزی استان اردبیل با اشاره به ارایه لایحه بودجه سال ۹۹ به مجلس و بررسی آن در خانه ملت اظهار کرد: در بودجه سال ۹۹ بالغ بر ۲۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار بین ۳۱ استان کشور توزیع می شود که این رقم نسبت به سال ۹۸ حدود ۴٫۲ درصد رشد نشان می دهد.

وی با بیان اینکه اعتبارات استان در بودجه سال ۹۹ بالغ بر ۵۵۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: این میزان اعتبار نسبت به سالجاری که رقمی در حدود ۴۴۹ میلیارد تومان بود، رشد ۱۳٫۲ درصدی را نشان می دهد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل افزود: سرانه اعتبارات استانها براساس سرانه جمعیتی توزیع می شود که استان اردبیل ۱٫۵۸ درصد جمعیت کل کشور را به خود اختصاص داده و به تناسب همین سرانه جمعیتی توزیع اعتبارات انجام می شود. البته سهم ما از این سرانه بیشتر است.

شایقی بابیان اینکه سالانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار به استان اردبیل سرازیر می شود، گفت: با تخصیص ۷۰ تا ۸۰ درصد این اعتبارات زمینه برای تکمیل پروژه های نیمه تمام استان فراهم شده و در دو سال اخیر اقدامات خوبی در جذب اعتبارت ملی انجام شده است.

وی افزود: در بین استانهای کشور با تلاش استاندار، مدیران استانی و نمایندگان تلاش بر جذب اعتبارات ملی بوده به طوری که سال گذشته علاوه بر سهم اعتبارات استانی ۷۵۰ میلیارد تومان از طریق منابع ملی و ۲۵۰ میلیارد تومان از طریق فاینانس بانک ملی به پروژه راه آهن اردبیل اختصاص یافته است.

راه آهن

 سهم سال ۹۹ راه آهن اردبیل از محل فاینانس که ۲۵۰ میلیارد تومان است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل بیان کرد: قرار است سهم سال ۹۹ راه آهن اردبیل از محل فاینانس که ۲۵۰ میلیارد تومان است تا آخر امسال اختصاص یابد تا با تاکید در سفر رئیس جمهو پروژه راه آهن اردبیل برای افتتاح در سال آینده آماده شود.

شایقی گفت: امسال ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبارات جذب استان خواهد شد که ۱۰۰ درصد تخصیص این منابع انجام شده و امیداریم در مجموع ۶۳۰ میلیارد تومان برای راه آه اردبیل دریافت کنیم که از زمان شروع پروژه که سال ۸۲ است جذب این اعتبارات بی سابقه است.
وی ادامه داد: با تخصیصی که از محل سفر نوبخت به ارزش ۲۵۰ میلیارد تومان و همچنین فاینانس بانک ملی انجام شد بیش از یک هزار میلیارد تومان در استان برای پروژه های زیربنایی به ویژه راه آهن و راه هزینه خواهد شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل خاطرنشان کرد: در سفر اخیر رئیس جمهور ۷۲۸ میلیارد تومان مصوب شد و رئیس سازمان برنامه و بودجه قول تخصیص ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار مازاد را نیز داد تا بتوانیم پروژه های نیمه تمام استان اردبیل را به بهره برداری برسانیم.
شایقی با بیان اینکه در سه سال اخیر بیش از دو هزار و ۸۲۷ میلیارد تومان منابع به استان جذب شده است، اظهار کرد: امیدواریم تا پایان امسال و سال آینده نیز بتوانیم همه این منابع را جذب کنیم.
وی با انتقاد از انتشار اخبار کذب در فضای مجازی در مورد رتبه ۲۵ استان در جذب اعتبارات تصریح کرد: رتبه اردبیل از نظر جمعیت ۲۳ و از لحاظ مساحت ۲۵ است و در توزیع اعتبارات رتبه این استان ۲۰ می باشد ولی با توجه به تخصیص دو هزار و ۸۲۸ میلیارد تومان اعتبار در سال های اخیر این رتبه بندی تا سوم و چهارم کشور ارتقا یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل افزود: تلاش ما بر این است تا همچنان در حوزه راه آهن و راههای استان جذب منابع را انجام دهیم به طوری که در دو سال اخیر همه راههای استان اردبیل ردیف اعتبار مالی برخوردار بوده و ۵۰ درصد اعتبارات سفر نیز به حوزه راه اختصاص یافته است.

شایقی در پایان گفت: سعی می کنیم تا با پیگیری مدیر کل راه و شهرسازی که تلاش جدی در تشکیل چهاربانده کرد راههای استان دارد و همچنین حمایت استاندار اردبیل بتوانیم منابع مورد نیاز را به استان جذب کنیم.

انتهای پیام/ایسنا


تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۵  |  ساعت انتشار: ۱۵:۵  |  کد خبر: ۸۲۱۹۴۸۴  |  منبع: ساوالان خبر - اردبیل  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی