وکیل‌پور: فرار به جلو اصلاح‌طلبان نشانه کارنامه ناموفق آنان است

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: اصلاح‌طلبان به‌دلیل اینکه کارنامه‌ای قابل‌قبول نداشته‌اند، با فرافکنی درصددند ذهن مردم را به سمت دیگری سوق دهند.

حوزه احزاب خبرگزاری فارس: با نزدیک شدن به انتخابات آتی مجلس، جمعی از اصلاح‌طلبان اقدام به تخریب جریان‌های انقلابی کرده‌اند. برای بررسی بیشتر این موضوع با اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی به گفت‌وگو پرداختیم:

*فرار به جلو اصلاح‌طلبان نشان از کارنامه ناموفق آنان است

مهدی وکیل پور، عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در گفت‌وگو با «فارس» بیان کرد: «راهبرد نخست اصلاح‌طلبان با توجه به انتخابات آتی مجلس، فرار به جلو بوده است. آن‌ها به دلیل اینکه کارنامه‌ای قابل‌قبول و دفاع نداشته‌اند اکنون با فرافکنی و مطرح کردن مسائل بی‌ربط درصدد آنند که ذهن مردم را به سمت دیگری سوق دهند.»

وی افزود: «تخریب‌های آن‌ها به‌طور کل بی‌اساس و عمده مسائلشان مبحث تعیین صلاحیت‌ها است. آن‌ها همواره تلاش به مظلوم‌نمایی دارند تا شاید کارنامه ناموفقشان کمی پوشیده شود و ذهن افکار عمومی نسبت به آن‌ها به سمت دیگری متمایل شود.»

*خارج کردن مجلس از رأس امور از عملکرد اصلاح‌طلبان بود

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب درباره ادعای اصلاح‌طلبان که در انتخابات آتی نامزد تائید شده‌ای ندارند، ادامه داد: «ادعای آن‌ها مبنی بر کم بودن تعداد نامزدهای تعیین‌شده اصلاح‌طلب در انتخابات آتی مجلس، غلط است. زیرا تعداد کاندیدای تائید شده آن‌ها، خوب است و با این ادعا تنها به دنبال معطوف کردن فضای عمومی جامعه به سمت خود هستند.»

وکیل پور ضمن تأکید اینکه نیروهای انقلاب باید این کارنامه بد را برای مردم شفاف‌سازی کنند، ادامه داد: «نیروهای انقلاب باید به عملکردی که مجلس دهم داشته بپردازند تا مشخص شود چه میزان بر معیشت مردم تأثیر مثبت داشته‌اند یا چه میزان توانسته‌اند گره از کار آنان باز و در بخش اقتصادی مؤثر واقع شوند.»

وی خاطرنشان کرد: «نمایندگان کنونی در مسائلی مانند افزایش نرخ ارز که باعث کاهش سرمایه مردم یا افزایش نرخ بنزین که موجب گرانی کالاها شد هیچ‌گونه عملکردی نداشته‌اند و این موضوع به‌خوبی برای عموم مردم مبرهن است. مجلس دهم باوجود آن‌ها از رأس امور خارج شد و دولت تدبیر و امید باوجود چنین نمایندگانی به دنبال این بود که راه را برای خود هموار کند تا مانعی احساس نشود. این بی‌تدبیری هنگامی‌که از وزرا استیضاح شد و هیچ‌کدام هم قابل‌قبول واقع نشد به‌خوبی احساس شد.»

در بررسی بیشتر این موضوع به گفت‌وگو با مجتبی شاکری، عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی پرداختیم که در ادامه مطلب می‌خوانید.

*اصلاح‌طلبان با تخریب‌ قصد پوشش کارنامه ناموفق خود را دارند

مجتبی شاکری، عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با «فارس » بیان کرد: «اصلاح‌طلبان با توجه به کارنامه ناموفقشان در مجلس دهم همچون؛ تورم بالا و وضعیت اقتصادی نامناسب، معطل ماندن اجرای اصل 44، افزایش قیمت‌ها و ناکارآمدی درزمینه برداشتن تحریم‌ها جایگاه خوبی در ذهن افکار عمومی ندارند.»

وی افزود: « عملکرد بد مجلس دهم، آن‌ها را واداشته تا با تخریب جناح نیروهای انقلاب کارنامه خود را پوشش دهند و ذهن مردم را به سمت دیگری متمایل کنند. هرچه که به انتخابات آتی مجلس نزدیک‌تر می‌شویم این افراد از موضع پوزیسیون به اپوزیسیون می‌روند و خود پرسش‌کننده می‌شود تا شاید از این راه بتوانند جایگاهشان را در ذهن مردم کمی بهتر کنند.»

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی همچنین ادامه داد: «بی‌شک مردم به موقعیت فعلی بسیار معترض و بر این باورند که باید از دست چنین نمایندگان بی‌تدبیری رهایی پیدا کنند. عملکرد آنان همواره شبه برانگیز بود و طوری رفتار می‌کردند که گویا وکیل الدوله هستند. به‌طور مثال، وزیری مسکن که سه بار استیضاحش در مجلس رفت و هر سه بار با رأی بالاتری به مجلس برگشت یا وزیر صنعت و تجارت که استیضاح شد درحالی‌که ناکارآمدی خود را به‌خوبی نشان داده بود، در موضع دیگری با تغییر وضعیت رأی آورد.»

شاکری در پایان این گفت‌وگو خاطرنشان کرد : «طبیعی است که این افراد با چنین اقدامات بی‌ثمر و کارنامه ناموفقی اکنون دست به تخریب نیروهای انقلاب بزنند. زیرا تنها امیدشان برای باقی ماندن هدایت ذهن افکار عمومی به سمت‌وسوی دیگری است. زبان مردم ما صداقت است و به‌خوبی با این زبان آشنا هستند بنابراین بعید است که متوجه هدف این افراد نشوند. نیروهای انقلاب با زبان روشنگری خود باید قصد این افراد را برای مردم روشن کنند.»

انتهای پیام/

اصلاح‌طلبان انقلاب اسلامی عملکرد مجلس اخبار مرتبط

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۸  |  ساعت انتشار: ۱۹:۵۵  |  کد خبر: ۸۲۳۷۱۹۳  |  منبع: خبرگزاری فارس  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار سیاسی