عادات و رفتارهای اشتباهی که دشمن کبد شما می شوند / ۱۰ اشتباه هنگام استفاده از ماسک / ادویه های تقویت کننده سیستم ایمنی بدن / شستن دست‌ها با آب داغ یا سرد؛ کدام بهتر است؟

«شفاخانه عبارت» بسته ویژه خبری حوزه ی سلامت است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه و منتشر می شود. با خواندن این ستون شما از به روزترین مطالب مرتبط با سلامت مطلع خواهید شد.

class="hs-cp-body">

عادات و رفتارهای اشتباهی که دشمن کبد شما می شوند

 

 کبد از اندام های بسیار ضروری برای بدن است که برخی عادات غلط در سبک زندگی سلامت این اندام را تهدید می کند.

برای افرادی مشکوک به کبد چرب آزمایش هایی مانند قند خون، چربی خون، شمارش گلبول قرمز و سفید، شمارش پلاکت و بررسی آنزیم های کبد تجویز می شود؛ اگر قند خون بالا باشد، درمان می شود همینطور اگر چربی خون بالا باشد قابل درمان است.

کسی که آنزیم های کبدی اش بالا است احتمال خطر بیشتر از زمانی است که آنزیم ها بالا نیست؛ در ادامه باید گفت که اگر آنزیم ها نرمال باشد هم نباید بیماری را رها کرد.
عملکرد های مختلف کبد چیست؟

کبد در ساخت هورمون، آلبومین و دخالت در ایمنی موثر است همچنین تغییر در متابولیسم موادغذایی و دارو ها و دفع سموم بدن را انجام می دهد.
چه عواملی سلامت کبد را به خطر می اندازد؟

کبد در جریان بعضی بیماری های عمومی تحت تاثیر قرار می گیرد؛ اگر میزان چربی ها یا تری گلیسیرید در کبد حداقل 5درصد باشد، کبد چرب است؛ علاوه بر آن وقتی سوخت و ساز چربی در کبد مختل شود، کبد چرب به وجود می آید. علت مقاومت به انسولین، وزن بالا، بی تحرکی، تری گلیسیرید بالا، افزایش سایز دورکمر وکاهش اچ ـ دی ـ ال خون هم همین عامل است.

مقاوم بودن نسبت به انسولین باعث می شود چربی که باید از خون خارج شود در کبد ذخیره شود؛ در ادامه، پدیده التهاب در کبد ایجاد می شود که اگر فرد درمان نشود به دنبال التهاب و تجمع سلول های التهابی فیبروز ایجاد می شود و در اینجاست که کبد آسیب می بیند که ممکن است فرد به سرطان مبتلا شود.

حدود 7تا8 درصد افراد مبتلا به کبد چرب چاق نیستند؛ ورزش منظم روزانه که حداقل نیم ساعت در روز باشد بسیار مفید است. پیاده روی باید تند باشد، طوری که فرد تعریق داشته باشد و ضربان قلب او بالا برود البته پیاده روی معمولی گرچه موثر است، اما کافی نیست.
آیا افرادی که سابقه اعتیاد دارند، به کبد چرب مبتلا می شوند؟

اگر بیماری هپاتیت ویروسی نگرفته باشد به کبد چرب هم مبتلا نخواهد شد، مگر این که چاق باشند اما ارتباط مستقیم بین کبد چرب و اعتیاد وجود ندارد.
آیا فرد مبتلا به ام اس به کبد چرب مبتلا می شود؟

خیر ارتباطی مستقیم بین این دونیست اما اگر بیمار داروی استروئیدی مصرف کند و دچار افزایش وزن و بی تحرکی هم باشد، مستعد کبد چرب می شود.

آیا مصرف سیر، روغن گیاهی و استفاده از طب سنتی به درمان کبد چرب کمک می کند؟

بله این موادغذایی کمک کننده است؛ اما تا به الان دارویی که 100درصد موثر باشد، شناخته نشده است.
آیا ویتامین E در درمان کبد چرب مفید است؟

بله، اما شرایط خاصی برای مصرف آن وجود دارد؛ این که نمونه برداری از کبد انجام شود، بیماری پیشرفته باشد و فرد هم مبتلا به دیابت نباشد. در این صورت فقط با تجویز پزشک باید مصرف شود.

 

 

10 اشتباه هنگام استفاده از ماسک

 

بنابر دستورالعمل های جدید مقامات بهداشت و سلامت، تمام افراد هنگام حضور در مکان های عمومی باید از ماسک یا دیگر پوشش های صورت استفاده کنند. هدف از این اقدام کاهش سرعت انتشار بیماری کووید-19 است.

مشخص شده است حتی افرادی که هیچ نشانه و علامتی از بیماری ندارند، ممکن است ناقل ویروس باشند و پوشیدن ماسک می تواند احتمال قرار گرفتن در معرض ویروس را برای دیگران کاهش دهد. در ادامه با چند اشتباه که ممکن است هنگام استفاده از ماسک مرتکب شوید، بیشتر آشنا می شویم.

آلودگی را به سطحی دیگر انتقال می دهید

هنگامی که یک بار از ماسک استفاده می کنید، به هر چیزی آلوده می شود. اگر ماسک را درآورده و روی سطح دیگری قرار دهید، آن سطح نیز اکنون آلوده شده است.

بهترین گزینه پوشیدن ماسک های یک بار مصرف و دور انداختن آنها به روش درست پس از استفاده است. اگر از یک ماسک پارچه ای یا دست‌ساز استفاده می کنید، بین هر بار استفاده باید آن را شسته و ضد عفونی کنید.

ماسک را با دست های آلوده لمس می کنید  

اگر ماسک خود را حتی اگر از سطح بیرونی آلوده کرده باشید، همچنان این امکان وجود دارد که به راحتی خود را نیز آلوده کنید. درآوردن ماسک و پوشیدن دوباره آن با دست های آلوده می تواند باکتری یا ویروس را به بخشی که تنفس می کنید، انتقال دهد.

پیش از تنظیم ماسک از تمیز بودن دست های خود اطمینان حاصل کنید. به طور کلی بهتر است که از لمس صورت خود پرهیز کنید.

در تمام روز از یک ماسک استفاده می کنید

یک ماسک باید هر دو ساعت یک بار تعویض یا ضد عفونی شود، در غیر این صورت، ذرات ویروسی می توانند روی آن انباشته شده و احتمال تنفس آنها افزایش یابد.

از ماسک به روش نادرست استفاده می کنید  

شاید افراد زیادی را دیده باشید که از ماسک تنها برای پوشاندن دهان خود استفاده می کنند و بینی آنها بدون پوشش است. در شرایطی که این می تواند هنگام سرفه یا عطسه همچنان مقداری از دیگران محافظت کند اما اگر فردی مبتلا به بیماری کووید-19 در نزدیکی وی عطسه یا سرفه کند، محافظتی از خود فرد در برابر این بیماری نخواهد داشت.

خیلی دیر ماسک می پوشید

بدون ماسک، افراد مستعد استنشاق ذرات موجود در هوا هستند. شما باید پیش از حضور در منطقه ای پر خطر، به عنوان مثال، پیش از خروج از خانه، ماسک خود را پوشیده باشید.

بیش از حد به ماسک خود اطمینان دارید  

ممکن است فکر کنید که یک ماسک 100 درصد قابل اعتماد است و شما را به طور کامل از گزند ویروس دور نگه می دارد اما در واقع این گونه نیست. استفاده از ماسک در واقع به معنای کاهش خطر ابتلا به بیماری است. حتی در صورت پوشیدن ماسک، فاصله گیری اجتماعی همچنان باید رعایت شود.

ماسک های جراحی به عنوان مانعی بین دستگاه تنفسی شما و تمام ویروس ها و باکتری ها عمل نمی کنند اما فاصله گیری اجتماعی می تواند به محافظت در برابر ذرات حاوی ویروس ناشی از سرفه و عطسه یک فرد آلوده کمک کند.

مواد شیمیایی را روی ماسک اسپری می کنید

استفاده از مواد شیمیایی روی ماسک که موجب مرطوب شدن آن می شود، اقدامی نامناسب است. اسپری سبک برای ضدعفونی کردن ماسک و سپس قرار دادن ماسک در کیسه مشکلی ایجاد نمی کند، اما از اسپری بیش از حد و موادی که موجب مرطوب شدن ماسک می شوند، پرهیز کنید.

از ماسک مرطوب استفاده می کنید

زمانی که ماسک مرطوب می شود، کارایی آن برای پیگشیری از نفوذ ذرات کاهش می یابد و باید آن را با یک ماسک خشک و تمیز تعویض کنید. از لمس ماسک با زبان خود پرهیز کنید. این کار می تواند موجب مرطوب شدن ماسک و افزایش میزان نفوذپذیری آن شود.

ماسک را درست نمی پوشید

ماسک ها دارای یک بخش بیرونی که معمولا رنگی، دارای بافت یا نشان تجاری شرکت تولید کننده است و یک بخش داخلی هستند که معمولا سفید رنگ و کتان مانند است. روش درست پوشیدن ماسک این گونه است که بخش داخلی باید روی صورت قرار گرفته تا ذرات موجود در هوا به درستی فیلتر شوند.

همه ماسک ها را یکسان می دانید

ماسک های مختلف دارای کاربردهای مختلف هستند. یک ماسک N95 اگر به درستی روی صورت قرار بگیرد می تواند تا 95 درصد باکتری ها و ویروس ها را فیلتر کند. بر همین اساس، استفاده از این نوع ماسک برای کادر درمانی که بیشتر در معرض ویروس قرار دارند، توصیه شده است. از سوی دیگر، یک ماسک جراحی برای مهار قطرات تنفسی و کمک به محافظت از افرادی که اطراف شما هستند، طراحی شده است.

 

 

ادویه های تقویت کننده سیستم ایمنی بدن

 

استاد صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تأکید برخودداری از خرید مواد غذایی فله ای، گفت: زعفران، زنجبیل، دارچین و زردچوبه تقویت کننده سیستم ایمنی بدن هستند.

سید امیرمرتضویان، متخصص علوم و صنایع غذایی درباره وجود ویروس کرونا در مواد غذایی، بیان کرد: با توجه به اطلاعات موجود، دمای سالم سازی مواد غذایی برای حذف ویروس کرونای احتمالی موجود در آنها، حداقل 60 و ترجیحا 70 درجه سلسیوس در نظر گرفته می شود و ممکن است آلودگی احتمالی در این مواد در کمتر از این دما، از بین نرود. مرتضویان تاکید کرد: مردم اکثر مواد غذایی صنعتی را با اطمینان خاطر می توانند مصرف کنند، زیرا با ضریب بهداشتی بالا تهیه می شوند و ماده اولیه آنها اغلب سالم سازی بهداشتی می شود، اما در خصوص محصولات غذایی غیر صنعتی، هم در ماده اولیه تولید و هم پس از تولید، احتمال آلودگی به ویروس کرونا وجود دارد.

وی درباره لبنیات پاستوریزه، ادامه داد: شیر پاستوریزه در طول فرآیند تولید برای 15 ثانیه در معرض دمای حداقل 75 درجه سلسیوس قرار می گیرد که آلودگی احتمالی را از بین می برد. میزان دما برای شیر استریلیزه نیز به مراتب بیشتر است؛ بنابراین در مجموع تمامی لبنیات بسته بندی و صنعتی که از شیر پاستوریزه تهیه می شوند همچون ماست، پنیر، خامه و بستنی را با اطمینان کامل مصرف کنید. البته بعد از خرید بسته بندی آنها نیاز به شست و شو با آب و مایع شوینده دارد. این متخصص صنایع غذایی فرآیندهای پخت و آماده سازی فرآورده های گوشتی همچون سوسیس را نیز قابل اطمینان خواند و افزود: دمای پخت این محصولات نیز بالای 70 درجه سلسیوس است، اما نکته قابل توجه در خصوص کالباس، احتمال بروز آلودگی ثانویه هنگام باز کردن بسته بندی اولیه، برش زدن و گذاشتن آن در بسته در مغازه یا مرکز خرید است.

مرتضویان افزود: در خصوص سوسیس این نگرانی وجود ندارد؛ چراکه هم به صورت بسته بندی اولیه از کارخانه به فروش می رسد و در کارخانه شرایط پخت اولیه را گذرانده است و هم مصرف کننده طی پخت و پز خانگی، مجددا آن را در معرض گرمای کافی قرار می دهد؛ به طور کلی باید توجه داشت که متخصصان علوم تغذیه ای، مصرف مستمر سوسیس و کالباس را توصیه نمی کنند. عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی ویروس کرونا را قابل انتقال از حیوان به انسان اعلام کرد و گفت: به همین منظور توصیه می شود برای مصرف محصولاتی همچون تخم مرغ نکات بهداشتی را رعایت کنید؛ بدین صورت که در صورت تمایل به آب پز کردن، حتما به مدت کافی در معرض گرما قرار دهید تا کاملا پخته شود. تخم مرغ نیمرو جای نگرانی ندارد، چون گرمای کافی می بیند.
نان صنعتی مصرف کنید

این متخصص صنایع غذایی احتمال آلودگی نان های کاملا صنعتی را نیز نزدیک به صفر اعلام و تصریح کرد: نان های کاملا صنعتی که همگی بسته بندی شده هستند، آلوده نیستند.
نان سنتی را گرم کنید

مرتضویان استفاده از نان سنتی را در صورت گرما دادن کافی و پیش از استفاده، بدون مشکل خواند و افزود: در این قبیل نان ها بعد از فرآیند پخت، احتمال آلودگی از طریق محیط پخت و عرضه وجود دارد. وی انتقال آلودگی را از فرآورده های غیرصنعتی محتمل دانست و گفت: در این دوران مردم بر خرید و مصرف آبمیوه های باز، لبنیات غیر پاستوریزه سنتی همچون شیر، پنیر، خامه و بستنی اصرار نداشته باشند. همچنین اگر تصور می کنید با جوشاندن شیر سنتی (به عنوان روشی مرسوم در منزل) مشکل برطرف می شود، بهتر است بدانید جوشاندن شیر از نظر تغذیه ای و بهداشتی اصلا کاری درست و اصولی نیست.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص مصرف آجیل، بیان کرد: مغزها مانند پسته، بادام و تخمه، حتی در انواع از پیش بسته بندی شده، برای حصول اطمینان، قبل از مصرف با استفاده از مایکروویو یا تفت دادن، گرما داده شوند.

مرتضویان یادآور شد: مصرف فرآورده های صنعتی پروبیوتیک (همچون ماست و پنیر) و مکمل های پروبیوتیک می تواند برای بدن و تقویت سیستم ایمنی مفید باشد.

وی تصریح کرد: در کنار محصولات پروبیوتیک یا فراسودمند، مصرف ترکیبات بیواکتیو یا زیست فعال موجود در مواد غذایی طبیعی به ویژه میوه ها و سبزی های تازه و همچنین ادویه هایی مانند زعفران، زنجبیل، دارچین و زردچوبه را نیز به منظور تقویت سیستم ایمنی بدن توصیه می شود.

 

 

شستن دست‌ها با آب داغ یا سرد؛ کدام بهتر است؟

 

محمد رضوانی متخصص بیماری های پوستی گفت: استفاده مداوم از آب داغ برای شستن دست ها توصیه نمی شود؛ چرا که این کار چربی پوست دست را از بین می برد و منجر به خشک شدن دست ها می شود.

متخصص بیماری های پوستی افزود: بنابراین بهتر است دست ها با آب ولرم و در دمای پوست شسته شوند.

رضوانی در ادامه تاکید کرد: پوست ما تحمل محدودی برای دفعات شست و شو دارد و اگر شست و شو از یک حدی فراتر رود به دلیل این که پوست فرصت کافی برای ترشح چربی روی پوست و حفظ رطوب دست ها پیدا نمی کند، پوست دچار خشکی می شود.

او در توصیه به افرادی که بر اثر شست و شوی مداوم پوست دستشان خشک شده است، افزود: این افراد باید دستان خود را مرتبا با کرم های مرطوب کننده، چرب کنند. اما باید توجه داشت که چرب بودن دست در محیط های آلوده و بیرون از خانه منجر به جذب شدن بیشتر آلودگی ها به دست می شود. بنابراین توصیه می شود وقتی از خانه بیرون می روند دستان خود را چرب نکنند.

متخصص بیماری های پوستی افزود: چرب کردن دست ها باید در منزل و در شرایط محیطی تمیز و قابل اطمینان صورت بگیرد. بهترین راه چرب کردن دست ها قبل از خواب در خانه است تا چربی چند ساعت روی پوست مانده و به ترمیم پوست دست بپردازد.

رضوانی در پاسخ به این سوال که آیا شستن دست ها با آب داغ می تواند ویروس کرونا را از بین ببرد؟ گفت: بالاترین دمایی که پوست بدن می تواند تحمل کند، دمای ۴۵ درجه است که ویروس کرونا در این دما از بین نمی رود. بنابراین مردم بدانند که تنها شستن دست ها با آب داغ نه تنها نمی تواند از آن ها در برابر ویروس کرونا محافظت کند، بلکه موجب خشکی پوست آن ها و درگیری های بیشتر می شود.

او برای از بین بردن ویروس ها توصیه کرد: برای شست و شوی دست ها و از بین رفتن ویروس ها بهتر است از صابون استفاده شود. با این که صابون ها باعث خشکی پوست می شوند اما قدرت بیشتری در از بین بردن ویروس ها از جمله ویروس کرونا نسبت به ماده های شوینده ایی که دارای مرطوب کننده هستند، دارند.

این متخصص پوست گفت: مرطوب بودن هوا نیز می تواند از خشک شدن دست ها جلوگیری کند؛ اما این کار در شرایط فعلی توصیه نمی شود. بنابراین برای درمان خشکی دست ها در حال حاضر بهترین کار استفاده از کرم های مرطوب کننده است.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۱/۱۹  |  ساعت انتشار: ۱۳:۳۵  |  کد خبر: ۸۴۱۷۸۸۲  |  منبع: عبارات  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی