اروپا بجای درخواست لغو تحریم‌های دارویی از آمریکا، اقدام عملی انجام دهد

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت  با اشاره به درخواست اتحادیه اروپا برای اعمال معافیت بشردوستانه و لغو تحریم‌های دارویی ایران، گفت: تحریم های ثانویه ایالات متحده از نظر حقوق بین الملل اعتباری ندارد و صرفا با فشار سیاسی اجرایی می شود.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع رعایت تحریم های دارویی کشورمان برای هیچ کشوری لازم الااجراء نیست اما اروپا به دلیل رابطه اقتصادی با آمریکا، از خط قرمز کاخ سفید عبور نمی کند.

وی با اشاره به اینکه طبق مفاد بیانیه حقوق بشر سازمان ملل کشورها برای نجات جان انسان فارغ از مذهب و رنگ باید به یکدیگر کمک کنند و اعمال تحریم در این زمینه ناقض حقوق بشر است، ادامه داد: به عبارتی نیازی نیست اروپایی ها خواستار اعمال معافیت بشردوستانه و لغو تحریم‌های دارویی ایران شوند زیرا تحریم های آمریکا قابل استناد نیست و حقوق بشر نیز از آنها حمایت می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه شیوع کرونا کشورهای مختلفی را با مشکل مواجه کرده است، تصریح کرد: بر این اساس اروپایی ها دریافته اند اگر چرخه شیوع کرونا قطع نشود، آنها نیز در سال های طولانی درگیر این بیماری خواهند بود از این رو طرح چنین مطلبی بیشتر برای رهایی خودشان از مشکلات است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد می توان نسبت به رفع تحریم های دارویی کشورمان طی روزهای آینده خوش‌بین بود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، در پی امتناع ایالات متحده آمریکا برای لغو تحریم‌های یکجانبه علیه کشورهایی چون ایران، کوبا و ونزوئلا، اتحادیه اروپا از معافیت‌های تحریمی بشردوستانه حمایت کرد تا با تعلیق تحریم‌های اقتصادی، کشورهایی چون ایران و کوبا و ونزوئلا بتوانند برای مقابله با ویروس ناشناخته کرونا به تجهیزات پزشکی و دارویی دسترسی داشته باشند./

پایان پیام


تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۱/۱۹  |  ساعت انتشار: ۱۴:۳۰  |  کد خبر: ۸۴۱۸۹۹۶  |  منبع: خبرگزاری خانه ملت  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار سیاسی