ماجرای زورگیری آپاچی سواران مخوف با قمه نیم متری!

عاملان زورگیری‌های مشهد که با گذاشتن قمه نیم متری زیر گلوی طعمه ها، گوشی تلفن و دیگر اموال آنان را می‌ربودند با تلاش گسترده نیرو‌های کلانتری شهرک ناجای مشهد دستگیر و به پنجه عدالت سپرده شدند.

به گزارش ایلنا، فرمانده انتظامی مشهد روز گذشته در تشریح ماجرای دستگیری زورگیران خشن گفت: در راستای ادامه طرح ارتباطی امنیت اجتماعی، گشت زنی‌های محسوس و غیرمحسوس نیرو‌های کلانتری‌ها به طور شبانه روزی در مشهد ادامه یافت تا این که روز دوشنبه گذشته، ماموران گشت کلانتری شهرک ناجا، هنگام انجام وظیفه در تقاطع بولوار شهید صیاد شیرازی و پیروزی به سرنشینان دو دستگاه موتورسیکلت آپاچی و طرح هوندا، درحالی مشکوک شدند که نه تنها پلاک موتورسیکلت‌ها کج و مخدوش بود بلکه قیافه ظاهری موتورسواران نقابدار با زورگیران تحت تعقیبی مطابقت داشت که ساعاتی قبل با گذاشتن قمه زیرگلوی یکی از شهروندان، اموال وی را سرقت کرده بودند.

 

ماجرای زورگیری آپاچی سواران مخوف با قمه نیم متری!

سرهنگ عباس صارمی ساداتی خاطرنشان کرد: موتورسواران به محض مشاهده نیرو‌های انتظامی، بر سرعت موتورسیکلت افزودند و از محل فرار کردند، اما دو جوان آپاچی سوار هنگام تعقیب و گریز کنترل موتورسیکلت را از دست دادند و با واژگونی موتورسیکلت در چنگ قانون گرفتار شدند. با وجود این همدستان هونداسوار با استفاده از شرایط مذکور موفق به فرار شدند.

مقام ارشد انتظامی مشهد تصریح کرد: در بازرسی از دو جوان دستگیر شده پنج دستگاه گوشی تلفن سرقتی به همراه قمه نیم متری و یک کارد بزرگ کشف و ضبط شد که بدین ترتیب متهمان به کلانتری هدایت شدند و در دایره تجسس مورد بازجویی‌های تخصصی قرار گرفتند.

سرهنگ صارمی ساداتی اظهار کرد: در همین حال یکی از مال باختگان که برای اعلام شکایت از متهمان وارد کلانتری شده بود درحالی زورگیران را شناسایی کرد که یکی از سارقان کاپشن سرقتی مال باخته را به تن داشت و گوشی تلفن همراه وی نیز از متهمان کشف شد.

رئیس پلیس مشهد ادامه داد: شاکیان مدعی شدند که زورگیران مذکور با گذاشتن قمه نیم متری زیرگلوی آنان، گوشی تلفن و دیگر اموالشان را ربوده اند که تحقیقات برای دستگیری دیگر همدستان فراری زورگیران با صدور دستورات ویژه‌ای از سوی قاضی اسماعیل رحمانی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) ادامه دارد.

ماجرای زورگیری آپاچی سواران مخوف با قمه نیم متری!

کشف ۱۸ گوشی تلفن همراه واسلحه شکاری از مخفیگاه جوان موتورسوار
فرمانده انتظامی مشهد همچنین گفت: درپی گزارش گوشی قاپی‌های سریالی در محدوده خیابان طبرسی مشهد به فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ دستورات لازم برای پیگیری سریع پرونده صادر شد. سرهنگ عباس صارمی ساداتی افزود:تیم‌های تجسس کلانتری شهید آستانه پرست مشهد در پیگیری علمی این پرونده به سرنخ‌هایی دست یافتند که خط سیر فرار عامل اصلی این سرقت‌ها از بولوارطبرسی تاکوچه‌ای بن بست در محدوده خیابان شیخ صدوق را نشان می‌داد.

سرهنگ صارمی گفت:ماموران انتظامی پس از کنترل و مراقبت‌های پوششی با هماهنگی «قاضی دلخوش» در دادسرای ثامن مشهد وارد عمل شدندو پس از شناسایی خانه متهم در کوچه بن بست، محل مذکور را به طور ضربتی بازرسی کردند.

فرمانده انتظامی مشهد خاطر نشان کرد:در بازرسی از مخفیگاه متهم که بنابر تحقیقات نامحسوس پلیسی در ساعات پایانی شب افرادی به آن تردد داشتند متهم ۳۰ ساله دستگیر شد.

وی گفت: در این عملیات موتورسیکلت مشکی رنگ که در سرقت‌ها مورد استفاده متهم قرار می‌گرفت و ۱۸ دستگاه گوشی تلفن همراه، یک قبضه اسلحه شکاری بدون سریال و ۲۳ تیر فشنگ مربوطه به همراه مقادیری مواد مشکوک به مخدر کشف شد.

سرهنگ صارمی ساداتی با اعلام این مطلب که تحقیقات از متهم پرونده ادامه دارد گفت:پلیس مشهد در این ایام با آمادگی کامل مسئولیت برقراری نظم و امنیت شهروندان را همچون همیشه بر عهده دارد و انتظار داریم مردم عزیز ضمن توجه به هشدار‌های بهداشتی و ضرورت ماندن در خانه، هنگام استفاده از گوشی تلفن همراه خود در خیابان‌ها به توصیه‌های پلیسی، مراقبتی و بازدارنده از سرقت‌های خیابانی توجه بیشتری داشته باشند.

منبع: خراسان

 


تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۱/۲۰  |  ساعت انتشار: ۱۶:۲۲  |  کد خبر: ۸۴۲۵۰۹۲  |  منبع: خبرگزاری ایلنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی