مهمترین رسالت بنیاد مستضعفان اشتغال‌زایی و رفع محرومیت است

قم - رئیس بنیاد مستضعفان، اشتغال زایی و رفع نیازهای اساسی مناطق محروم را مهمترین رسالت این بنیاد دانست و گفت: مبلغ ۵۰۰ هزار تومان به ایتام تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد اعطا شد.

به گزارش بازار به نقل از مرکز خبر حوزه، پرویز فتاح در دیدار با آیت الله علیرضا اعرافی که در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی و اقتصادی بنیاد مستضعفان، بر پیگیری فعالیت جهادی و انقلابی تأکید کرد و گفت: ساماندهی و بهبود ساختار نیروی انسانی و بهره گیری از نیروی جوان انقلابی و تغییر فرهنگ سازمانی از جمله اقدامات در دوره مدیریت جدید بنیاد است.

رئیس بنیاد مستضعفان ابراز داشت: عزم و جزم خود را بر این نموده‌ایم تا تمام توان خود را در راستای بهبود اوضاع معیشتی مستضعفان به کار گرفته از هیچ تلاشی غافل نشویم.

وی رفع محرومیت، اشتغال زایی و رفع نیازهای اساسی مناطق محروم را مهمترین رسالت بنیاد مستضعفان دانست و گفت: در چند ماه گذشته، ضمن پوشش نیازهای ایتام، برای تک تک ایتام تحت پوش بهزیستی و کمیته امداد مبلغ ۵۰۰ هزار تومان بلا عوض اعطا شده، توجه خاصی به برطرف سازی نیازهای خانواده زندانیان صورت گرفته است.

فتاح در ادامه ضمن تبیین محورهای مهم فعالیت بنیاد مستضعفان در ایام کرونا، با اشاره به اینکه خود را وامدار ملت می‌دانیم و همواره همراه مردم و اقشار ضعیف جامعه چه در ایام کرونا و چه پس از آن خواهیم بود، تصریح کرد: بنیاد با ایفای نقش اجتماعی ضمن هدفگذاری رسالت اصلی خود یعنی محرومیت زدایی، نقش بسزایی را در فرایندهای اجتماعی ایفا می‌کند.

وی بی نیاز سازی کشور از واردات مواد غذایی و محصولات کشاورزی را بسیار مهم برشمرد و اذعان داشت: بنیاد مستضعفان در تلاش است تا با ورود شرکت‌های خود به سازمان بورس، مردم را شرکا و سهامداران شرکت‌های بنیاد مستضعفان نماید.

رئیس بنیاد مستضعفان بر ضعف اطلاع رسانی از فعالیت‌های بنیاد مستضعفان تصریح نمود و یادآور شد: تقویت بنیه پاسخگویی به پرسش‌ها و دغدغه‌های مردم و اصحاب رسانه از جمله اقداماتی است که در دوره جدید توجه زیادی بدان صورت گرفته است.

وی اقدامات بنیاد مستضعفان در حمایت از فعالیت مجموعه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در مقابله با کرونا اشاره نمود، تاکنون بنیاد مستضعفان ضمن حمایت از فعالان سلامت جامعه در چندین نوبت، در جدیدترین اقدام بیش از ۵۰ هزار بسته غذایی متشکل از ۹ قلم کالا را در میان مستضعفان استان قم پخش کرده است.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۳/۹  |  ساعت انتشار: ۱۴:۴۱  |  کد خبر: ۸۶۷۱۳۰۵  |  منبع: مهر نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار استان ها