۴ نفر توسط آتش‌نشانان همدانی نجات یافتند

همدان - رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: طی روز گذشته ۴ نفر توسط آتش‌نشانان همدانی نجات یافتند.

محمدرضا بیاناتی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طبق اعلام مرکز کنترل و فرماندهی عملیات سازمان، ۹ عملیات اطفای حریق و ۴ عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در روز گذشته بوده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان گفت: شهروندان همدانی دیروز ۳۶۲ مرتبه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته‌اند که از این تعداد ۱۳ مورد منجر به عملیات شده است.

بیاناتی با بیان اینکه ۱۰ تماس برای مشاوره و راهنمایی برقرارشده است، گفت: یکی از اموری که به صورت جدی مورد توجه سازمان قرار گرفته ارائه مشاوره و راهنمایی به شهروندان در هنگام حوادث است به نحوی که مردم هم از لحاظ روانی خود و دیگران را با کنترل سطح استرس مدیریت کنند و هم بتوانند تا هنگام رسیدن نیروهای امدادی اقدامات اولیه امدادی را انجام دهند.

محمدرضا بیاناتی افزود: تماسهای برقرار شده با سامانه ۱۲۵ همدان علاوه بر مواردی که منجر به عملیات و مشاوره شده شامل ۴۰ تماس اشتباه بوده و متأسفانه ۲۹۹ مورد از تماس‌ها نیز ایجاد مزاحمت بوده است.

بیاناتی اضافه کرد: عملیات انجام شده در این مدت ۹ مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در نایب احمد، ۲ مورد حریق درختان در بلوار سید جمال الدین و باغ ایرانی، حریق ضایعات در شهرک الوند و ۵ مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در نظربیگ، صدف، کوی فردوس، قاسم آباد و تپه مصلی بوده است.

وی گفت: همچنین ۴ مورد عملیات امداد و نجات شامل ۲ مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدرس، نجات حیوانات در شهرک فرهنگیان و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی بوده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان عنوان کرد: تعداد ۴ نفر نجات یافته طی این عملیات گزارش شده است.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۳/۱۰  |  ساعت انتشار: ۱۶:۳۰  |  کد خبر: ۸۶۷۷۴۱۵  |  منبع: مهر نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار استان ها