جایزه ادبی اوراسیا به «گلستان یازدهم» رسید/ ضرابی‌زاده: «گلستان یازدهم» سفیر بین‌المللی تاریخ دفاع مقدس شد

نشان طلایی جایزه ادبی اوراسیا به کتاب «گلستان یازدهم» بهناز ضرابی‌زاده نویسنده همدانی رسید.

ب‍ه گزارش خبرگزاری فارس از همدان، نشان ادبی جایزه اوراسیا به بهناز ضرابی‌زاده نویسنده کتاب «گلستان یازدهم» رسید.

در مراسمی با حضور مدیر انتشارت سوره مهر، مدیران استانی و نویسندگان دفاع مقدس نشان طلایی جایزه اوراسیا در بخش گنجینه نثر خارجی به بهناز ضرابی‌زاده نویسنده همدانی اعطا شد.

«گلستان یازدهم» خاطرات زهرا پناهی‌روا، همسر سردار شهید علی چیت‌سازیان است که از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

جایزه ادبی اوراسیا در سال ۲۰۱۳ از سوی اتحادیه خلاقیت‌های هنری اوراسیا، با هدف تشویق مولفان و نویسندگان مستعد در رشته‌های مختلف ادبی، هنری و مستند در زمینه‌ تقویت و غنای متقابل فرهنگی کشورهای منطقه راه‌اندازی شد.

نویسنده کتاب «گلستان یازدهم» در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: هر ساله در کشور روسیه جایزه ادبی برگزار می‌شود که برگزارکننده آن تشکل غیر دولتی است.

بهناز ضرابی‌زاده با بیان اینکه جایزه ادبی شامل کتاب‌هایی است که در کشور روسیه ترجمه شده را مورد داوری قرار می‌دهد افزود: خوشبختانه کتاب «گلستان یازدهم» به زبان روسی ترجمه شده، همزمان با نمایشگاه کتاب مسکو مورد داوری قرار گرفت و برگزیده شد.

وی با اشاره به اینکه «گلستان یازدهم» نشان طلایی گنجینه نثر ادبی را به خود اختصاص داد یادآور شد: این کتاب نخستین جایزه بین‌المللی در حوزه ادبیات پایداری را به خود اختصاص داد و امیدواریم قدم این کتاب خیر باشد و کتاب‌های دیگری نیز در این حوزه جایزه بین‌المللی بگیرد.

گلستان یازدهم سفیر بین‌المللی تاریخ دفاع مقدس شد

نویسنده کتاب «گلستان یازدهم» با اشاره به اینکه ادبیات ما سفیران خوبی برای معرفی تاریخ انقلاب اسلامی است تصریح کرد: ورود این کتاب دفاع مقدس به جامعه بین‌الملل به خوبی توانست جایگاه شهدای ما و ادبیات دفاع مقدس و تاریخ این کشور را فرامرزی کند.

وی ادامه داد: هنری که خلق می‌شود، در هر اقلیمی که باشد مهم نیست مهم این است که این اثر هنری که تولید شد متعلق به همه جهانیان است.

گلستان یازدهم به انگلیسی ترجمه می‌شود

ضرابی‌زاده با بیان اینکه کتاب‌های «گلستان یازدهم» و «دختر شینا» به زبان ترکی استانبولی روسی، عربی و گویش‌های مختلف ترکی ترجمه شده است افزود: و اخیرا نیز کتاب «گلستان یازدهم» به انگلیسی ترجمه شده است.

وی به کتابی که هم اکنون در دست نگارش دارد اشاره کرد و گفت: هم اکنون کتاب «خاطرات خانواده‌های شهدای همدانی» در دست تدوین است که کارهای مصاحبه و پیاده‌سازی انجام شده و اکنون در حال تدوین آنها هستم.

نویسنده کتاب «گلستان یازدهم» در پایان گفت: تبریک می‌گویم به هنرمندان کشورم در ادبیات که گاهی مهجور واقع می‌شوند چون در زمانه‌ای هستیم که کتاب غریبانه تولید می‌شود، غریبانه توزیع می‌شود و غریبانه جایزه می‌گیرد.

انتهای پیام/۸۹۰۰۳/خ

دفاع مقدس کتاب بهناز ضرابی‌زاده گلستان یازدهم جایزه ادبی اوراسیا اخبار مرتبط

تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۳/۱۲  |  ساعت انتشار: ۱۲:۱۰  |  کد خبر: ۸۶۸۶۴۹۲  |  منبع: خبرگزاری فارس  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار پزشکی و سلامت