اوانز: فن پرسی خرید هوشمندانه و شوکه کننده ای از جانب فرگوسن بود

طرفداری - جانی اوانز جذب کردن رابین فن پرسی از آرسنال را خرید هوشمندانه ای از جانب سر الکس فرگوسن توصیف کرده است. 

به گزارش گاردین، در سال 2012 فن پرسی پس از هشت سال حضور در ورزشگاه امارات آماده جدایی از آرسنال بود. در حالی که یوونتوس هم به این مهاجم هلندی علاقه داشت، فرگوسن در انتقالی 24 میلیون پوندی فن پرسی را برای پیوستن به شیاطین سرخ متقاعد کرد. فن پرسی با زدن 30 گل در همان فصل اول، به منچستریونایتد کمک کرد قهرمان لیگ برتر شود تا ارزش این خرید بیش از پیش مشخص شود. 

به خدمت گرفتن بازیکنی از یکی از رقبای داخلی خرید هوشمندانه ای بود؛ با توجه به این که مدت زیادی در آنجا حضور داشت، همه شوکه شدند. 

فن پرسی با اصول گلزنی آشنایی داشت

اوانز داشتن فن پرسی را رویای هر مربی می داند؛ او از برد 3-2 مقابل چلسی می گوید که به لطف درخشش این گلزن تمام عیار حاصل شد.

در تمرینات روی این کار کرده بودیم که اشلی یانگ بین مدافع راست و مدافع میانی حریف حرکت کند. رابین در یک صحنه همه را غافلگیر کرد و با پای راست توپ را به اشلی پاس داد. در آن صحنه برانیسلاو ایوانوویچ به خاطر این که مدافع آخر بود و خطا کرد، از زمین اخراج شد. قادر بودن به پیاده کردن چنین طرح و برنامه هایی باعث می شد رابین رویای هر مربی ای باشد. در لحظات دیگری هم خوش درخشید. مثلا گل او مقابل آرسنال در اولین بازی اش مقابل آن ها در اولدترافورد: با پای راست آن حرکت را انجام داد و همه فهمیدند که این مرد راه گلزنی را می داند. 

در نهایت هت تریک فن پرسی مقابل استون ویلا، حکم آخرین قهرمانی منچستریونایتد در لیگ برتر تا به امروز را امضا کرد. یکی از آن گل ها، یک والی استثنایی بود که برد گوزان را غافلگیر کرد.

عده زیادی نیستند که چنین شوتی بزنند. آن گل هنوز هم حیرت انگیز است. خیلی ها پیش خودشان می گویند فقط باید توپ را کنترل کنم. دویدن، نحوه بدن گذاشتن جلوی مدافع، ضربه پایانی، همه چیز با کلاس بود. او در تمرین هم چنین حرکاتی می کرد.  


تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۳/۱۵  |  ساعت انتشار: ۱۵:۱۰  |  کد خبر: ۸۷۰۱۳۵۹  |  منبع: طرفداری  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار ورزشی