کشف ۱۸۴ خودرو احتکار شده در قم

در بازرسی از پارکینگ‌های خصوصی و عمومی، ۱۸۴ خودروی ایرانی و خارجی احتکار شده و بدون پلاک در قم کشف و ۱۴ پرونده تخلف احتکار به ارزش ۲۲۰ میلیارد و ۵۶۶ میلیون و ۳۲۰ هزار ریال تشکیل شد. طرح نظارت بر دپوی خودرو در سطح ملی در کاهش ۲۰ تا ۶۰ میلیون تومانی قیمت خودرو در کشور بسیار اهمیت داشت.

به گزارش تابناک قم، معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: در بازرسی از پارکینگ‌های خصوصی و عمومی، ۱۸۴ خودرو ایرانی و خارجی احتکار شده و بدون پلاک در قم کشف شد.

امیرحسین پروان، با تأکید بر اهمیت نظارت بر تعادل قیمت اظهار داشت: اواخر اردیبهشت بحث نظارت بر قیمت خودرو و جلوگیری از احتکار ابلاغ شد که دراین‌باره بازرسی‌های مستمر در جلوگیری از نگهداری خودرو بدون اسناد مصرف‌کننده و فاقد پلاک در پارکینگ‌ها در دستور کار قرار گرفت.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: در این ارتباط نامه‌ای برای نمایندگی‌های خودرو در قم ارسال شد تا بدانند حق نگهداری خودرو به شکل تجمیعی را ندارند. در مرحله بعد، سپس بازرسی‌ها به‌طور مستقل و مشترک انجام شد و طرح تعزیرات حکومتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت به اجرا در آمد.

پروان بیان کرد: در بازرسی از پارکینگ‌های خصوصی و عمومی، ۱۸۴ خودروی ایرانی و خارجی احتکار شده و بدون پلاک در قم کشف و ۱۴ پرونده تخلف احتکار به ارزش ۲۲۰ میلیارد و ۵۶۶ میلیون و ۳۲۰ هزار ریال تشکیل شد. طرح نظارت بر دپوی خودرو در سطح ملی در کاهش ۲۰ تا ۶۰ میلیون تومانی قیمت خودرو در کشور بسیار اهمیت داشت.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: با توجه به برخی گران‌فروشی در تأمین مواد غذایی نیز، بازرسی‌های مستمری در سطح بازار شکل‌گرفته است و با گران‌فروشان و محتکران به‌شدت برخورد می‌شود.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۳/۲۶  |  ساعت انتشار: ۰:۳۵  |  کد خبر: ۸۷۵۵۸۰۳  |  منبع: خبرگزاری تابناک - اصفهان  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی