آمادگی ایران برای بازگشایی مرزها با عراق

ایسنا نوشت: معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق گفت که ایران آماده بازگشایی تمام مرزهای خود با عراق به منظور انجام فعالیت های تجاری است.

موسی طباطبایی، معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد در گفت وگو با پایگاه خبری المربد گفت: ایران آماده بازگشایی تمام گذرگاه های مرزی با عراق با رعایت پروتکل های بهداشتی است.

وی با اشاره به اینکه گذرگاه های میان ایران و اقلیم کردستان عراق برای انجام هرگونه فعالیت تجاری باز هستند افزود: امیدوارم هیات گذرگاه های مرزی عراق مقدمات لازم برای از سرگیری فعالیت های تجاری که به سود مردم دو کشور است را اتخاذ کند.

معاون ایرج مسجدی تاکید کرد: ایران تمام تجهیزات لازم برای تست کالاها و اشخاص به منظور اطمینان از عدم آلوده بودن آن ها به ویروس کرونا را فراهم کرده است.

طباطبایی در ادامه با اشاره به بازگشایی مرزهای جمهوری اسلامی ایران با ترکیه و آذربایجان به منظور انجام فعالیت های تجاری گفت: ما تاکید می کنیم که ایران به همان اندازه آماده بازگشایی مرزها با عراق و از سرگیری فعالیت تجاری است.

وی گفت: 80 درصد مرزهای جمهوری اسلامی ایران با همسایگان از جمله ترکیه، افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، آذربایجان و دیگر کشورها باز شده است و مرزهای ما با اقلیم کردستان عراق حتی در زمان انتشار ویروس کرونا با اتخاذ تدابیر احتیاطی برای انجام فعالیت های تجاری باز بود.

موسی طباطبایی خاطرنشان کرد: زود است که در رابطه با از سرگیری سفرهای هوایی میان دو کشور صحبت کنیم و مساله مهم این است که درحال حاضر گذرگاه های زمینی را باز کنیم. همان طور که می دانید همه ما مشتاق زیارت عتبات مقدسه و کربلا هستیم و برادران عراقی نیز مشتاق زیارت حرم امام رضا(ع) و خواهر آن حضرت معصومه(س) هستند اما اپیدمی موجود همه چیز از جمله حج واجب را ممنوع کرده است.

312 310


تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۶  |  ساعت انتشار: ۱۱:۴۷  |  کد خبر: ۸۸۰۹۲۷۰  |  منبع: خبر آنلاین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار فرهنگی