استان کردستان با داشتن ظرفیت های علمی پتانسیل بالایی برای حل مشکلات پژوهشی کشور دارد

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: استان کردستان با داشتن ظرفیت های علمی و حضور نخبگان پتانسیل بالایی برای رفع نیازها و پاسخگویی و حل مشکلات علمی و پژوهشی سطح شهرستان، استان و حتی کشور را دارا می باشد.

به گزارش نوای آبیدر، سردار سید صادق حسینی در اولین جلسه سیاست گذاری شورای جهاد علمی که صبح امروز در سنندج برگزار شد با ابراز خرسندی از وجود و فعالیت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه بیت المقدس در کردستان، آمادگی کامل این سازمان را برای برگزاری و اجرای برنامه های علمی اعلام نمود.

 

وی افزود: استان کردستان با داشتن ظرفیت های علمی و حضور نخبگان پتانسیل بالایی برای رفع نیازها و پاسخگویی و حل مشکلات علمی و پژوهشی سطح شهرستان، استان و حتی کشور را دارا می باشد.

 

سردار حسینی همچنین از وجود امکانات و تجهیزات لازم برای برگزاری و اجرای برنامه های علمی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه بیت المقدس خبر داد و افزود : علم و دانش در دنیای امروز حرف اول را می زنند و کشورهایی که از توان بالا و علم جدیدتری بهره مند باشند از قدرت و نفوذ بیشتری در سطح منطقه و جهان برخوردار خواهند بود لذا همین موضوع این ضرورت را به وجود آورده تا بیش از پیش به مخترعین، مبتکرین، نخبگان و ایده پردازان در جمهوری اسلامی ایران پرداخته شود.

 

رضا ولی بیگی معاون بسیج علمی پژوهشی سپاه بیت المقدس نیز در این جلسه؛ به تشریح ساختار و بدنه این سازمان پرداخت و گفت: سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه بیت المقدس استان کردستان در پی رفع نیازهای علمی به ویژه بالا بردن سطح علمی و افزایش کیفیت علمی نخبگان تشکیل شده است.

 

وی در ادامه در توضیح ساختار سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه بیت المقدس عنوان کرد: هم اکنون این سازمان در تمامی نواحی سپاه با 6 پایگاه علمی فعال به صورت منسجم در حال فعالیت می باشند.

 

ولی بیگی گفت: یکی از اهداف کلان ما در حوزه دانش و پژوهش این است که توان الگو بخشی در جامعه را داشته باشیم تا بتوانیم نیروهایمان را که سرمایه اصلی هستند درست پرورش دهیم.

 

وی در ادامه افزود: ما به لحاظ نوع مأموریت و رسالت و ماهیتمان که پاسداری از انقلاب و دستاوردهای آن است باید گفتمان بخشی کنیم و این فرصت را به جوانان بسیجی نخبه بدهیم تا بتوانند در جهت ارتقا علمی گام بر دارند.

 

معاون بسیج علمی پژوهشی سپاه بیت المقدس اظهار کرد: یکی از ارکان معاونت دانش و پژوهش, نیازسنجی و اجرای پژوهشی در راستای بهبود اداره سازمان و مأموریت‌های سازمانی و تحقق اهداف در رده‌های مختلف است و باید به طور جدی بر روی کاربردی کردن نتایج و یافته‌های پژوهشی و تبدیل آن یافته‌ها به آموزه یابی در این حوزه فعالیت داشت.

 


تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۵/۱  |  ساعت انتشار: ۱۴:۲۴  |  کد خبر: ۸۹۳۶۳۶۱  |  منبع: نوای آبیدر  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی