آغاز دریافت قسط دوم حج تمتع زائران از ۳ شهریور

آغاز دریافت قسط دوم حج تمتع زائران از 3 شهریور خبرگزاری آریا- سازمان حج و زیارت از آغاز دریافت قسط دوم حج تمتع زائران از 3 شهریور خبر داد و اعلام کرد افرادی که هزینه حج تمتع 99 را به صورت کامل بپردازند مشمول افزایش هزینه حج نخواهند شد.
به گزارش خبرگزاری آریا، امسال به دلیل شیوع کرونا، عربستان حج تمتع را برای کشور‌های اسلامی لغو و فقط برای حدود 10 هزار ساکن عربستان برگزار کرد و زائران کشورمان با وجود پرداخت هزینه اولیه حج و آمادگی‌های لازم به حج تمتع 99 اعزام نشدند.
هزینه حج تمتع امسال با دلار زیر 10 هزار تومان محاسبه و بر اساس آن هزینه نهایی 32 تا 41 میلیون اعلام شد که زائران خانه خدا در مرحله نخست 25 میلیون‌تومان با احتساب سپرده و سود آن را پرداخت کردند، اما هزینه قسط دوم هنوز از زائران اخذ نشده است.
سازمان حج و زیارت با توجه نوسانات ارزی، طی مذاکرات با مسؤولان دولت و بانک مرکزی، نرخ ارز برای زائرانی که تمام هزینه حج تمتع امسال را پرداخت کنند، به تصویب رساند.
بر همین اساس، افرادی که هزینه حج تمتع 99 را به صورت کامل بپردازند، علاوه بر قرارگیری در اولویت اعزام با توجه به سهمیه حج 1400، مشمول افزایش هزینه حج برای سال آینده نخواهند شد.
قسط دوم هزینه حج از 3 تا 12 شهریور از زائران متقاضی اخذ شود و سازمان حج و زیارت از زائران خواسته برای صرفه و صلاح خود هزینه حج امسال در قسط دوم را بپردازند تا متضرر نشوند.
این هزینه بر اساس نوع کاروان متفاوت و بین 7 تا 16 میلیون تومان است که در پرداخت آن اجباری وجود ندارد. اما در صورت پرداخت نکردن علی الحساب مرحله دوم هزینه حج، مابه‌التفاوت علی الحساب پرداختی مرحله اول با مبلغ 25 میلیون تومان تا مبلغ نهایی کاروان مربوطه به نرخ جدید بنا به ضوابط و شرایط اعلامی سال تشرف محاسبه و دریافت خواهد شد.
هزینه حج تمتع سال آینده بر اساس نرخ ارز تخصیص یافته از سوی دولت به حج تمتع 1400 محاسبه می‌شود.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از صدا و سیما، امسال 74 هزار و 814 نفر از زائران هزینه قسط اول را پرداخت کردند که در صورت پرداخت قسط دوم مشمول افزایش هزینه نمی‌شوند.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۶/۲  |  ساعت انتشار: ۱۰:۴۳  |  کد خبر: ۹۰۹۳۳۰۴  |  منبع: خبرگزاری آریا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار فرهنگی