محمود زاده: فسخ یک‌طرفه عواقب سنگینی برای بازیکن دارد!

رییس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ از تغییرات جدید در آیین نامه جذب بازیکنان برای تیم های لیگ برتری و لیگ دسته اول گفت.

به گزارش "ورزش سه"، فریبرز محمود زاده رییس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال ایران در گفتگو با خبرنگار ما درباره بازه زمانی نقل و انتقالات تابستانه گفت: طبق اعلام قبلی که داشتیم زمان نقل و انتقالات در لیگ برتر از 6 شهریور ماه آغاز شد و تا 28 آبان ماه ادامه دارد و این بازه زمانی برای لیگ دسته اول از دهم شهریور ماه تا چهارم آذرماه است؛ به نحوی بازه نقل و انتقالات را تدوین کرده‌ایم که 4 باشگاه حاضر در لیگ قهرمانان آسیا و با توجه به قوانین AFC که می‌توانند تیم خود را تقویت کنند، بتوانند از بازه زمانی ایجاد شده بازیکنان مدنظر خود را جذب کنند و تیم‌شان را هم برای بازی‌های آسیایی و هم فصل آتی تقویت کنند.

 

وی درباره فسخ قرارداد مهدی ترابی گفت: صحبت کلی باید درباره فسخ قرارداد دارم؛ متاسفانه بازیکنان به راحتی فسخ یک‌طرفه انجام می‌دهند و آگاه نیستند که شاید این فسخ برای آن‌ها تبعات داشته باشد. اولا هشدار می‌دهم به بازیکنانی که از عواقب فسخ یک‌طرفه آگاه نیستند و به دنبال جدایی هستند، با توجه به این‌که یکی از طرفین قرارداد راضی نیست ما براساس مستندات فرد خواهان فسخ آن را صادر می‌کنیم و مسئولیت آن برعهده بازیکن است. ما پس از صدور فسخ هم آن را برای کمیته تعیین وضعیت می‌فرستم و هم برای باشگاه مبدا که بازیکن در آن توپ می‌زده است و آن باشگاه در صورت داشتن مستندات می‌تواند شکایت کند و بازیکن را 4 تا 6 ماه محروم کند و حتی غرامت مالی هم بگیرد.

محمودزاده در ادامه توضیحات خود گفت: من خواهش می‌کنم بازیکنان دقت کنند و تصور نداشته باشند که فسخ یک‌طرفه به سادگی انجام می‌شود و اگر نتوانند مستندات لازم را ارائه یا در مدل قرارداد خود این شرایط را قید نکرده باشند، دچار آسیب خواهند شد؛ در متن فسخ یکطرفه تمامی مسئولیت برعهده بازیکن است. درباره آقای ترابی هم بله باید بگویم امروز مراجعه کردند و در سازمان لیگ با توجه به ادله مدنظر ایشان، ما براساس وظیفه خود مانند سایر بازیکنان آن را ثبت کردیم و فسخ یک طرفه آقای ترابی در سازمان لیگ به ثبت رسید.

 

او همچنین درباره شرایط فسخ یکطرفه افزود: به جز باشگاه‌های استقلال و تراکتور که ما فینال جام حذفی را داریم، مابقی باشگاه‌ها می‌توانند فسخ یک‌طرفه را اگر بازیکنان عواقب آن را بپذیرند، داشته باشند چرا که عواقب حقوقی دارد که اگر بازیکن نتواند مستندات خود را ارائه کند، باعث محرومیت آن‌ها خواهد شد.

رییس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ در واکنش به تغییرات انجام شده در رده‌های سنی گفت: این موضوع مورد بحث و مخاطب باشگاه‌ها نبوده است چرا که باشگاه‌ها می‌توانند 15 بازیکن امید و 15 بازیکن جوانان را در لیگ برتر و لیگ دسته اول جذب کنند و اکثریت تیم‌ها هم نتوانستند در فصول گذشته از این ظرفیت خود استفاده کنند؛ اما باید باشگاه مدنظرشان بود که در چند جبهه باید به میدان بروند تعداد لیست 18 نفره بازیکنان کم است که هیات رئیسه سازمان لیگ و هیات رئیسه فدراسیون فوتبال تصویب کردند که 18 بازیکن به 20 بازیکن افزایش پیدا کرد. یعنی باشگاه‌های لیگ برتری می‌توانند از 20 بازیکن در رده سنی آزاد (بزرگسال تعریف حقوقی ندارد) در لیست خود استفاده کنند، در رده سنی زیر 25 ساله هر باشگاه هم از 3 سهمیه به 4 سهمیه افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: تغییر مهم درباره باشگاه‌هایی رخ داده است که از لیگ یک صعود می‌کردند چرا که آن‌ها می‌توانستند 8 بازیکن لیگ برتری را جذب کنند اما اکنون با مصوبه جدید می‌توانند 10 بازیکن لیگ برتری را جذب کنند؛ تیم‌های لیگ برتری نیز تا فصل گذشته 6 سهمیه لیگ برتری می‌توانستند جذب کنند که الان به 7 سهمیه رسیده است.

 

فریبرز محمود زاده در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: از باشگاه‌ها می‌خواهم به روز آخر مراجعات خود را موکول نکنند و اکنون که فرصت دارند به کمیته های تعیین وضعیت و انضباطی بروند و تکلیف پرونده‌های خود را روشن کنند تا انشالله به مشکل نخورند؛ مصوبه سازمان لیگ درباره خارجی‌ها نیز در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مطرح شده است و با توجه هیات رئیسه، قابلیت اجرایی دارد.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۶/۱۰  |  ساعت انتشار: ۱۸:۲  |  کد خبر: ۹۱۲۶۵۲۱  |  منبع: ورزش سه  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار ورزشی