انتقاد از وضعیت نامناسب بهداشت و درمان استان اصفهان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، الهام آزاد در نشست علنی امروز (یکشنبه، 30 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: بی‌تردید پیوند آگاهی و درک بالای ملت ایران با حبل‌المتین ولایت در مقطع حساس پس از پیروزی انقلاب اسلامی این حماسه جاویدان عزتمند را رقم زده است.

نماینده مردم نائین، خوی و بیابانک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ابتدا از همه مدافعان سلامت و وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به دلیل تلاش‌های شبانه‌روزی تشکر می‌کنم، اگر نگاهی گذرا به اصل 29 و بند 12 اصل 3 و بند 1 اصل 43 از قانون اساسی کشور داشته باشیم نشان میدهد که توجه به سلامت و بهداشت جامعه از مهمترین حقوق انسانی است که قانون اساسی به آن توجه ویژه داشته است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جمهوری اسلامی در همه قوانین اعم از قانون اساسی و سند چشم‌انداز 20 ساله و برنامه 5 ساله توسعه بر عدالت تأکید کرده است و دولت مکلف است در بحث درمان، پزشک، دارو به صورت عادلانه امکانات مساوی در اختیار همه مردم در سراسر کشور قرار دهد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر مردم شهرستان من می‌گویند چرا ما باید از امکانات بهداشتی، درمانی، دستگاه سونوگرافی، دکتر متخصص و ... محروم باشیم. زن باردار، بیمار سرپایی و حتی با شرایط وخیم باید صدها کیلومتر به شهرستان‌های مجاور بروند تا بتوانند از امکانات بهداشتی و درمانی استفاده کنند و چه انسان‌ها و نخبگانی در مسیرهای مواصلاتی برای استفاده از خدمات بهداشت و درمان که حق طبیعی آنان بر اساس قانون است جان خود را از دست داده‌اند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: از مسئولان اجرایی می‌پرسم چرا وضعیت باید اینگونه باشد و چرا باید محرومیت در حوزه درمان در مرکز کشور و در برخوردارترین استان کشور و در شهرستان‌هایی که چهارراه مواصلاتی هستند مردم اینگونه به مشقت و سختی بیفتند. بنده خواستار توجه ویژه به این مهم هستم و مسئولان نیز باید پاسخگو باشند./

پایان پیام


تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۶/۳۰  |  ساعت انتشار: ۱۳:۶  |  کد خبر: ۹۲۱۰۸۱۸  |  منبع: خبرگزاری خانه ملت  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار سیاسی