ثبت ۲ موقوفه‌ "ابوالحسن رجایی" و "گورستان کارلادان" به نام اوقاف اصفهان

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان اصفهان از ثبت 2 موقوفه‌ "ابوالحسن رجایی" و "گورستان کارلادان" به نام اوقاف اصفهان خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حجت‌الاسلام اصغر توسلی در خصوص احیای موقوفات ناحیه یک شهرستان اصفهان گفت: رقبات دو موقوفه "ابوالحسن رجایی" و "گورستان کارلادان"  به نام اوقاف اصفهان سند خورد.

وی افزود: دریافت سند هشت رقبه عرصه مسکونی موقوفه علامه مجلسی از جمله اقدامات صورت گرفته در این زمینه است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان اصفهان با بیان اینکه مساحت این رقبات به ترتیب 247 متر،260 متر، 255 متر، 260 متر، 274 متر، 273 متر، 264 متر و 281 متر است، اضافه کرد: ارزش ریلی هر متر مربع این موقوفات حداقل چهار میلیون تومان برآورد شده است.

وی همچنین به احیا و دریافت سند موقوفه "ابوالحسن رجایی" به مساحت 15 هزار متر مربع به نام اوقاف اشاره کرد و گفت:‌ با دریافت این سند حدود 300 رقبه موقوفه احیا می‌شود.

حجت‌الاسلام توسلی تصریح کرد: ارزش ریالی هر متر مربع زمین موقوفه "ابوالحسن رجایی" نیز 10 میلیون تومان برآورد شده است.

وی همچنین به احیای دو رقبه از موقوفه "گورستان کارلادان" اشاره کرد و ادامه داد: مساحت این دو رقبه نیز به ترتیب 975 متر و پنج هزار و 531 متر است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان اصفهان گفت: ارزش ریالی هر متر از رقبات موقوفه "گورستان کارلادان" نیز  10 میلیون تومان برآورد شده است.

وی گفت: همچنین در راستای اجرای دستور العمل‌های سازمان اوقاف ۳ برگ سند مالکیت  ۳ باب مغازه تجاری موقوفه "مدرسه جده کوچک" واقع در بازار بزرگ اصفهان  جمعا به مساحت ۴۳ متر مربع به نام اوقاف صادر شد.

حجت‌الاسلام توسلی تاکید کرد: یک برگ سند تک برگ یک باب مغازه موقوفه "مدرسه میرزا حسن" نیز به مساحت ۲۵ متر واقع در خیابان هارونیه به نام اوقاف ثبت شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان اصفهان گفت: تبدیل ۳ جلد سند دفترچه‌ای به تک برگ مربوط به موقوفات اداره اوقاف ناحیه از دیگر اقدامات صورت گرفته در این اداره از ابتدای سال جاری تاکنون بوده است.

 


تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۶/۳۰  |  ساعت انتشار: ۱۳:۸  |  کد خبر: ۹۲۱۰۹۴۱  |  منبع: خبرگزاری موج  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی