بخشی از معنای صلح، رعایت حقوق یکدیگر است

شهردار اصفهان گفت: صلح در شهر و کشور ما برای شهروندان به معنای رعایت حقوق شهروندی در عرصه داخلی و رعایت حقوق بشر در عرصه بین المللی تعریف می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، قدرت اله نوروزی به مناسبت روز جهانی صلح با اشاره به اینکه معنای صلح در داخل کشورها فراتر از این است، افزود: ما درصدد هستیم، در عمل به حقوق شهروندان احترام بگذاریم چراکه برای آنها حق قائلیم و آنها را صاحبان اصلی سرمایه های شهر می دانیم.  

وی با تاکید بر اینکه با رعایت حقوق شهروندی می توان میدان را برای صاحبان حق باز کرد، اظهار کرد: این بدان معناست که یک کودک، سوریه ای، افغانستانی و عراقی به همان میزان احساس امنیت در شهر اصفهان داشته باشد که یک شهروند اصفهانی دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ملیت هایی که امروز در این برنامه حضور دارند، شهرنشینان اصفهان هستند، اظهار کرد: برگزاری این مراسم در شهر اصفهان که یکی از صفات آن صلح طلبی است، شایسته است و امیدوارم در سال های آتی نیز ادامه یابد.

وی ادامه داد: وقتی از صلح سخن گفته می شود در مقابل آن واژه «جنگ» به ذهن خطور می کند چراکه یکی از اهداف مهم جنگ ها رسیدن به صلح بوده است اما هر واژه ای در بستر تاریخ دچار تطور و تحول شده است که صلح هم در این تاریخ معنای دیگری پیدا کرده است.

شهردار اصفهان در خصوص اهمیت صلح برای جهان افزود: سازمان های بین المللی، کنوانسیون های جهانی و حکومت ها در تعاملات بین خود به دنبال ایجاد صلح هستند. 

وی با تاکید بر اینکه با رعایت حقوق شهروندی می توان میدان را برای صاحبان حق باز کرد، اظهار کرد: این بدان معناست که یک کودک، سوریه ای، افغانستانی و عراقی به همان میزان احساس امنیت در شهر اصفهان داشته باشد که یک شهروند اصفهانی دارد.

شهرداری اصفهان

حقوق برابر شهرنشین و شهروند در اصفهان

شهردار اصفهان با بیان اینکه شهرنشینان ساکنان شهر هستند و سیاست ما توجه ویژه به شهرنشینان در کنار شهروندان نیز بوده و خواهد بود، گفت: علی رغم اینکه معنای واژه های شهرنشینی و شهروندی متفاوت است ما درصدد هستیم در حقوق آنها تفاوتی قائل نشویم.

وی بیان کرد: اگر امروز جهان در تلاطم است و گفت و گوهای جهانی و ملی در کشورهای مختلف در مورد افغانستان برقرار است برای این است که آرامش این کشورها در خاورمیانه به هم خورده است.

قدرت اله نوروزی تصریح کرد: حضور نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان باعث می شود طی تعامل و هماهنگی ما با این وزارت خانه برنامه ها و دغدغه های ما در زمینه صلح و دوستی برای شهروندان، به مرحله عمل برسد.

به گزارش موج؛ به مناسبت روز جهانی صلح، در شهر اصفهان و با حضور شهردار، رئیس شورای اسلامی شهر، رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان، معاونان شهردار و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر برنامه ای با حضور کودکانی از 3 ملیت سوری، عراقی و افغانستانی در مرکز همکاری های بین الملل شهرداری اصفهان برگزار شد.

در این برنامه به صورت نمادین و توسط مدیران شهری و کودکان، کبوتران که پیغام آور صلح و دوستی برای جهانیان هستند به پرواز درآمدند و چندین نهال درخت زیتون که نماد صلح است، در محوطه مرکز همکاری های بین الملل شهرداری اصفهان به پاسداشت صلح و دوستی در جهان و با شعار «برقراری صلح با یاری یکدیگر»، کاشته شد.

روز جهانی صلح


تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۶/۳۰  |  ساعت انتشار: ۱۵:۱  |  کد خبر: ۹۲۱۱۶۲۶  |  منبع: خبرگزاری موج  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی