احداث پتروشیمی الوند، استان مرکزی را با چالش روبرو خواهد کرد

اراک- نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: پیوست‌های زیست محیطی در احداث پتروشیمی نیازمند بررسی است و احداث و راه‌اندازی پتروشیمی الوند در شازند، استان مرکزی را با چالش روبرو خواهد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود احمدی بی‌غش روز شنبه در نشست خبری با رسانه‌های استان مرکزی در اراک با اشاره به واگذاری ۱۷ درصد از سهام پالایشگاه شازند که مربوط به سه سال گذشته است، افزود: مخالف قانون واگذاری واحدهای صنعتی به بخش خصوصی نیستم. اما با واگذاری از جنس هپکو و هفت تپه مخالف هستم و تجربه ثابت کرده بیش از ۹۰ درصد واگذاری‌ها در کشور موفق نبوده است، و با شکست روبرو شدند.

نماینده مردم شازند اظهار کرد: احداث و راه‌اندازی «پتروشیمی الوند» در شازند، استان مرکزی را با چالش روبرو خواهد کرد. پیوست‌های زیست محیطی در احداث پتروشیمی نیازمند بررسی است. از احداث صنایع آلاینده در استان مرکزی باید جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه سه ماه است اطراف «پتروشیمی الوند» حصارکشی شده و به تازگی شروع به ساخت و ساز کرده، افزود: اما به گفته وزیر نفت مجوزی برای مجموعه هنوز صادر نشده است.

وی ادامه داد: بر اساس نظریه سازمان حفاظت محیط زیست و اسناد موجود آلاینده بودن پتروشیمی الوند پس از راه اندازی تأیید شده است.

احمدی بی‌غش اضافه کرد: مجمع نمایندگان استان نیز با استدلال نامه‌ای به وزیر نفت ارسال کردند، که این استان دیگر جایی برای نفس کشیدن ندارد و تاکید کردند این مجموعه در استان مرکزی احداث نشود.

به گفته وی، واحد «پتروشیمی الوند» با ظرفیت ۱۸۰ هزار تن مواد گرانول و تأمین نیاز واحد بافت ملایر و تولید ماسک‌های تنفسی پیش‌بینی شده، که بهتر بود این واحد صنعتی در ملایر احداث شود.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در مورد کارخانه قند شازند که هویت این شهرستان است گفت: این کارخانه ۹ دهه قدمت دارد و به جد پیگیر فعالیت مجدد این واحد هستیم. به دلیل فرسوده بودن دستگاه‌ها نیاز به تجهیزات مدرن و روز دارد. این کارخانه در خارج از شهر ساخته شده است اما امروز با توسعه و گسترش شهر این کارخانه در مرکز شهر قرار دارد. البته برای احیای این کارخانه خارج از محدوده شهر باید برنامه ریزی شود. تا از نظر زیست محیطی و آلایندگی با مشکل روبرو نشویم.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۵  |  ساعت انتشار: ۱۹:۶  |  کد خبر: ۹۲۳۷۷۲۹  |  منبع: مهر نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار استان ها