ارزیابی ساختمان ها و اماکن شهرداری منطقه۳ برای تردد معلولان آغاز شد

ارزیابی ساختمان ها و اماکن  شهرداری منطقه3 برای تردد معلولان آغاز شد خبرگزاری آریا - ارزیابی ضوابط و استانداردهای مناسب سازی ساختمان ها، اماکن و مراکز تحت پوشش شهرداری منطقه سه تهران به منظور تسهیل تردد افراد دارای معلولیت آغاز شد.
به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه سه، کاظم کمالی نسب معاون امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه اظهار داشت: با توجه به مصوبه ستاد مناسب سازی فضاهای شهری مبنی بر ارزیابی ضوابط و استانداردهای مناسب سازی ساختمان ها، اماکن و مراکز تحت پوشش شهرداری تهران به منظور تشکیل بانک اطلاعاتی و بارگذاری در پرتال شهرداری تهران و نرم افزار رایا، مقرر شد اداره کل سلامت به عنوان دبیرخانه کارگروه اجتماعی و فرهنگی ستاد مناسب سازی با همکاری اداره کل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری با استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و کانون معلولان محلات شهر تهران نسبت به اجرای طرح مذکور اقدام نماید.
کمالی نسب در ادامه با اشاره به اینکه بدین منظور انجمن ندای معلولان به عنوان ارزیاب ساختمان های اصلی تحت پوشش این منطقه معرفی شده است افزود: در این راستا اعضای این انجمن در گام نخست از ساختمان های اصلی منطقه بازدید کردند.
معاون شهردار منطقه سه در ادامه خاطر نشان کرد: معلولیت، محدودیت نیست و البته این منوط به این موضوع است که شرایط حضور آنها در جامعه تسهیل شود و معلولان نیز همانند سایر شهروندان از خدمات ارائه شده در سطح جامعه استفاده کنند.
بر این اساس و با توجه به تنوع گروه‌های جامعه از جمله سالمندان، معلولان، کودکان و... مدیران شهری باید شهر را به گونه‌ای طراحی کنند که همه گروه‌ها از آن استفاده کنند.
براساس آمار 15 درصد از جامعه را معلولان تشکیل می‌دهند که نیاز آنها صرفاً ماهیت پزشکی نیست و در واقع باید بتوان توانبخشی مبتنی بر جامعه را برای آنها در نظر گرفت.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۵  |  ساعت انتشار: ۲۰:۱۶  |  کد خبر: ۹۲۳۸۰۰۰  |  منبع: خبرگزاری آریا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی