استقبال ائتلاف سعودی از تبادل اسرا میان انصارالله و دولت منصور هادی

سخنگوی ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان سعودی از توافق میان جنبش انصارالله یمن و دولت مستعفی این کشور برای تبادل ۱۰۸۱ اسیر استقبال کرد.

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از CNN عربی، ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان سعودی در سخنانی اظهار کرد: فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف عربی از توافق تبادل اسرا که توسط مارتین گریفیث، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن اعلام شد، استقبال می‌کند.

وی در این باره گفت: توافق تبادل اسرا ادامه توافقات صورت گرفته در استوکهلم است و نباید از این پرونده در راستای منافع سیاسی و نظامی استفاده کرد. این یک پرونده انسانی است.

المالکی ادامه داد، طبق توافق میان طرف‌های درگیر در یمن ۱۰۸۱ اسیر مبادله می‌شوند. دولت مستعفی یمن ۶۸۱ اسیر و طرف دوم (انصارالله) نیز ۴۰۰ اسیر را آزاد خواهد کرد و در این میان ۱۵ اسیر عربستانی و چهار اسیر سودانی وجود دارند.

سازمان ملل اعلام کرد که نمایندگان دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن و جنبش انصار الله برای مبادله ۱۰۸۱ اسیر، به توافق رسیده‌اند.

بر اساس گزارش عیاش دراجی، خبرنگار شبکه الجزیره؛ این توافق طی ۱۰ روز مذاکره در سوئیس رخ داد و قرار است که مبادله در ۱۵ اکتبر آتی انجام شود.

مارتین گریفیث، فرستاده سازمان ملل به یمن هم درباره این توافق گفت: هدف ما رسیدن به توافق و آنگاه گفتگو درباره موضوعات دیگر به منظور برقراری صلح پایدار است.

همچنین کمیته بین المللی صلیب سرخ از این توافق استقبال کرد و از طرفین خواست که زمینه اجرایی کردن توافق را فراهم آورند.

کمیته بین المللی صلیب سرخ اعلام کرد: ما بر این باوریم که این توافق به ملت یمن امید می‌دهد و امکان دست یابی به راه حل‌های مثبت را فراهم می‌کند.

 

ایسنا


تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۷  |  ساعت انتشار: ۱۲:۴۰  |  کد خبر: ۹۲۴۶۸۰۸  |  منبع: جام نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بین‌الملل