تظاهرات صدها اسرائیلی در تل‌آویو و قدس علیه نتانیاهو

قبل از اجرایی شدن اعمال محدودیت‌ها بر هرگونه تجمع و تظاهرات، صدها اسرائیلی تظاهراتی ضد دولتی در قدس و تل‌آویو برگزار کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت تلویزیون i۲۴news، صدها اسرائیلی شب گذشته قبل از اجرایی شدن محدودیت‌ها بر تظاهرات‌ها که به تصویب کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) هم رسیده در شهر قدس و تل‌آویو تظاهراتی علیه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی ترتیب دادند.

۳۰۰ تن در تل‌آویو در یکی از خیابان‌های اصلی تظاهرات کردند در جریان تظاهرات نیروهای پلیس به تظاهرکنندگان گفتند، تظاهرات برگزار شده غیرقانونی است و منطقه را محاصره کردند.

این تظاهرات با درگیری‌هایی بین معترضان و نیروهای پلیس همراه شد که طی آن چهار تظاهرکننده بازداشت شدند.

در شهر قدس اشغالی نیز ۲۰۰ اسرائیلی در خیابان بلفور در نزدیکی مقر اقامت نخست وزیر رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند و خیابان را بستند که بلافاصله نیروهای پلیس خیابان را تخلیه کردند.

پلیس ادعا کرده، تظاهرکنندگان در تل‌آویو پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت را زیر پا گذاشتند، ماسک نداشتند و فاصله اجتماعی یک متر و نیم را رعایت نکرده بودند.

در ادامه پلیس در توجیه حمله به معترضان مدعی شد: معترضان طی ساعاتی طولانی تظاهراتی غیرقانونی را بدون هماهنگی با پلیس به راه انداختند و این تظاهرات به طور ناهماهنگ و بدون موافقت پلیس برگزار شد.

پلیس تل‌آویو البته ادعا کرده که به نوعی تلاش کرد بنا بر اعطای حق اعتراض، اجازه این تظاهرات را بدهد اما سه ساعت بعد از برگزاری، پلیس منطقه‌ای را برای تظاهرکنندگان جهت تظاهرات مشخص کرد که برخی تظاهرکنندگان با آن مخالفت کرده و به نیروهای پلیس اشیاء پرتاب کردند.

این سرکوب در حالی است که دولت اسرائیل اخیرا قانونی را تصویب کرد که برخی محدودیت‌ها را برای تظاهرات و اعتراضات در جریان اعمال دستورالعمل‌های ضد کرونایی در نظر می‌گیرد.

در این راستا دو هفته دیگر قرنطیه سراسری در اراضی اشغالی تمدید شده است. بر اساس دستورالعمل‌های جدید برگزاری تظاهرات در مسافتی تا یک کیلومتر از منزل و نهایتا با حضور ۲۰ تن مجاز است.

انتهای پیام


تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۱۰  |  ساعت انتشار: ۱۱:۳۰  |  کد خبر: ۹۲۶۰۸۱۰  |  منبع: خبرگزاری ایسنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بین‌الملل