خطر سقوط به دره در کمین باغداران سی سختی/عجز مسئولان دنا در ایمن سازی پل سی ساله در سی سخت+ تصاویر

نبود گارد ریل و حفاظ در جاده ارتباطی کوخدان به سی سخت و ایمن نبودن پل سی ساله این جاده که در زمان برداشت محصولات باغی بیشترین تردد را دارد جان روستائیان و باغدارن را به خطر انداخته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سالانه بیش از 35 هزارتن سیب از باغات شهرستان دنا برداشت می شود که بیش از 15 هزار تن آن سهم روستاهای کوخدان تل سیاه(علی آباد و اقبال آباد)، سرمور و دهنو که در دو الی 5 کیلومتری شهر سی سخت واقع شده اند، است.

 

نبود گارد ریل و حفاظ در جاده ارتباطی کوخدان به سی سخت و ایمن نبودن پل سی ساله این جاده که در زمان برداشت محصولات باغی بیشترین تردد را دارد جان روستائیان و باغدارن را به خطر انداخته است.

 

این روستاها سهم بسزایی در رونق اقتصادی شهرستان دنا و استان کهگیلویه وبویراحمد دارند و شغل اصلی مردم این روستاها کشاورزی و باغداری است و اکثر جوانان این روستاها دارای شغلی فصلی یعنی همان باغداری و متعلقات آن هستند.

روستاهای کوخدان تل سیاه سرمور و دهنو که در دو الی 5 کیلومتری شهر سی سخت هستند دارای جاده ای بدون استاندارد لازم و خطرناک اند که سالهاست منتظر وعده مسئولان در خصوص بهود وضعت آن است.

 

تنها مسیر ارتباطی این 5 روستا دارای پیچ های خطرناک و دره های وحشتناک است که هیچ گونه حفاظ و با اصطلاح گارد ریلی ندارد و باغداران که اقدام به برداشت محصول خود و ارسال به میادین تره بار شیراز، اهواز و کازرون می کنند در واقع با جان خود دست و پنجه نرم می کنند چرا که ممکن است به دلیل ایمن نبودن این جاده به دره سقوط کنند.

وجود دست اندازهایی با عمر بیش از 10 سال از دیگر معظلات موجود در دو کیلومتر اول این جاده است که گویی مسئولان مربوطه شهرستان دنا از روکش آسفات آن عاجز هستند و یا اهمیتی به روستانشینان نمی دهند.

تنهای پل موجود در این جاده ارتباطی بیش از 3 دهه از عمر آن می گذرد و همچنان بدون حفاظ مانده است که سالانه مسئولان شاهد تصادفات و سقوط خودروهای روستانشینان روی این پل هستند و گویی این جاده و این پل نا ایمن برای مسئولان به باد فراموشی سپرده شده است.

 

تصاوییر تکمیلی در زیر آمده است:

 

---

تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۱۰  |  ساعت انتشار: ۱۵:۲۹  |  کد خبر: ۹۲۶۱۹۰۳  |  منبع: صبح زاگرس  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی