۲۲ هزار شغل با تکمیل طرح‌های تولیدی در قزوین ایجاد می‌شود

مدیر عامل شرکت شهرک‌های‌ صنعتی استان قزوین گفت: با تکمیل و بهره برداری طرح‌های تولیدی در دست اجرا، ۲۲ هزار شغل در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان ایجاد خواهد شد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، حمیدرضا خانپور اظهار کرد: این آمار به اشتغال مستقیم اختصاص دارد و بدون شک شغل‌های غیرمستقیمی که با راه اندازی و بهره برداری واحدهای تولیدی جدید در شهرک ها و نواحی صنعتی در حوزه خدمات، حمل و نقل و سایر بخش های جانبی ایجاد می شوند نیز قابل توجه خواهد بود.

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان با اشاره به رشد سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی قزوین طی ۲ سال اخیر با وجود تحریم های ظالمانه دشمن، اظهار داشت: بر همین اساس، چهار هزار شغل از مشاغل یاد شده که با بهره برداری از طرح های در دست اجرا در شهرک ها و نواحی صنعتی استان ایجاد می شوند، مربوط به طرح های سرمایه گذاران جذب شده در سال گذشته و ۲ هزار شغل نیز مربوط به سرمایه گذاران جذب شده در نیمه اول امسال است.

خانپور به ساخت و ساز واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی قزوین اشاره کرد و  یادآور شد: نزدیک به ۶۰۰ طرح از سوی سرمایه گذاران بخش خصوصی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین در مراحل مختلف اجرا و ساخت قرار دارند.

وی ادامه داد: ۳۰۰ طرح تولیدی در دست اجرا در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در مرحله نصب سوله و ماشین آلات هستند که تعداد طرح‌های در وضعیت نصب سوله ۲۵۰ مورد و طرح‌های در دست نصب ماشین‌آلات نیز ۵۰ مورد است.

این مسئول یادآور شد: در حال حاضر حدود ۳۰ هزار نفر در واحدهای تولیدی شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین شاغل هستند.

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یادآور شد: پیش بینی می کنیم تا پایان سال جاری نزدیک به سه هزار نفر در واحدهای تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین مشغول به کار شوند.

استان قزوین علاوه بر یک شهر صنعتی، دارای ۱۳ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی است.

نزدیک به هزار واحد تولیدی بهره بردار در شهرک‌ها و نواحی‌صنعتی استان قزوین دارای پروانه بهره برداری هستند که با تکمیل طرح های در دست اجرا و ساخت این رقم به هزار و ۶۰۰ مورد افزایش خواهد یافت.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۸/۲۹  |  ساعت انتشار: ۱۹:۳  |  کد خبر: ۹۴۷۲۶۲۱  |  منبع: خبرگزاری ایلنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی