چسب های کاشی آنتی باکتریال در راه بازار

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید چسب های کاشی آنتی باکتریال کاربردی در اتاق عمل شدند.

محمد مهدی نعمتی مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده چسب های آنتی باکتریال در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این چسب ها برای مصارف مختلفی مانند چسباندن چوب، سنگ، موکت، شیشه و کاغذ بکار گرفته می شوند.

وی با بیان اینکه یکی از کاربردهای مهم چسب در اتصال سنگ­های تزئینی مورد استفاده در ساختمانهاست، افزود: با توجه به کاربرد فراوان انواع سنگ در فضای داخلی منازل مسکونی، ادارات و محیط­ های بهداشتی، چسب مورد استفاده علاوه بر خاصیت چسبندگی با استحکام مناسب باید در برابر تجمع و رشد باکتری­ها و قارچ­ها در محل اتصال مقاوم باشد. همچنین چسب مورد استفاده باید در برابر تغییرات دمائی مقاوم بوده و دچار انقباض یا انبساط شدید و ترک خوردگی نشود.

نعمتی با بیان اینکه از این رو در صدد برآمدیم که چنین چسبی را به تولید برسانیم، بیان کرد: در محصول حاضر با استفاده از فناوری نانو، به چسب خاصیت آب گریزی، پوشش آنتی باکتریال و استحکام بالا داده شده است. همچنین با کمک فناوری نانو، چسب تولیدی برای سطوح سنگ کاربرد دارد.

به گفته مدیرعامل شرکت این ویژگی منحصربفرد محصول می تواند صرفه اقتصادی را در مصارف چسب به همراه داشته باشد. این ماده علاوه بر تامین زیبایی، پس از سخت شدن تمامی بندها را ضدآب و نفوذناپذیر می کند.

وی با اشاره به خواص این چسب های نانویی گفت: این چسب خاصیت آب گریزی، پوشش آنتی باکتریالی و استحکام بالا را دارد.

نعمتی ادامه داد: با کمک فناوری نانو، چسب تولیدی برای تمام سطوح همچون چوب، شیشه، پلاستیک و سنگ کاربرد دارد که اکنون به تولید رسیده و در بازار موجود است.

نعمتی گفت: این سنگ ها در اماکنی همچون اتاق عمل که باید عاری از هر گونه باکتری باشد کاربرد فراوانی دارد که موجب جلوگیری از آلودگی ها شود.

وی باتاکید بر اینکه این محصول گواهینامه نانو مقیاس را اخذ کرده است، بیان کرد: یک نمونه مشابه در کشور از این چسب ها وجود دارد که تفاوت آن در انتخاب نانوذرات و ماهیت پلیمر هاست که باعث تغییر کاربری ها دارد.

وی گفت: این چسب به صورت مایع است و در بازار وارد شده است.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۹/۲  |  ساعت انتشار: ۱۳:۹  |  کد خبر: ۹۴۸۳۲۲۲  |  منبع: مهر نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار فناوری