ستاد تسهیل و اتاق بازرگانی پیشنهادات خود را در قالب بسته جهش تولید به کمیسیون ارسال می‌کنند

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جلسه کمیسیون متبوعش گفت: این نشست با موضوع ارائه گزارش و بررسی عملکرد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و با حضور دین‌پرست قائم مقام ستاد تسهیل، زالی دبیر ستاد تسهیل، عمرانی معاون اعتبارات بانک مرکزی و روغنی رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی برگزار شد.

وی ادامه داد: بعد از بحث و بررسی مقرر شد، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گزارش مکتوبی را از عملکرد قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر به تفکیک مواد و دستگاه‌ها و ارزیابی عملکرد آنها به کمیسیون ویژه ارائه کند.

زارع تصریح کرد: همچنین به منظور بررسی عملکرد و چگونگی اعتلای حمایت نظام بانکی از جهش تولید و رفع موانع آن، جلسه‌ای با حضور وزارت امور اقتصاد و دارایی، بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه، بانک‌های عامل و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تشکیل شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: جلسه‌ای با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی بزودی در راستای حمایت از تولید در محل کمیسیون ویژه تشکیل خواهد شد.

نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس اظهار کرد: با توجه به نزدیکی زمان ارسال لایحه بودجه سال 1400 توسط دولت به مجلس، مقرر شد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید موارد پیشنهادی خود را در قالب بسته جهش تولید، حداکثر تا روز شنبه 15 آذر ماه به کمیسیون ارسال کند و در کنار آن هم اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی هم پیشنهادات خود را ارائه کنند.

 سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید تاکید کرد: همچنین در این نشست مقرر شد، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ضمن پیگیری مواردی همچون فعالسازی واحدهای راکد تولیدی، تعیین تکلیف مجوزهایی که در حوزه‌های مختلف صادر شده و عملیاتی نشده، تعیین تکلیف اراضی بلاتکلیف شهرک‌های صنعتی و واحدهای تملک شده توسط بانک‌ها، گزارشی را در این مورد به کمیسیون ویژه جهش تولید ارائه کند./

پایان پیام


تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۹/۴  |  ساعت انتشار: ۲۰:۲۵  |  کد خبر: ۹۴۹۷۸۴۸  |  منبع: خبرگزاری خانه ملت  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اقتصادی