آیا پرسپولیس شانس اول قهرمانی است؟

عصر شنبه در هوای بارانی ورزشگاه آزادی، پرسپولیس نخستین پیروزی فصل جدیدش را به دست آورد تا به سرعت نشان بدهد امسال هم به چیزی کمتر از قهرمانی راضی نیست.

به گزارش جام نیوز، عصر شنبه در هوای بارانی ورزشگاه آزادی، پرسپولیس نخستین پیروزی فصل جدیدش را به دست آورد تا به سرعت نشان بدهد امسال هم به چیزی کمتر از قهرمانی راضی نیست. سرخپوشان در بازی اول با سایپا ۲امتیاز مهم را از دست دادند، اما این بار کوتاه نیامدند و نفت آبادان را با شکست بدرقه کردند.

 

 ۱- پرسپولیس به‌طور کلی نسبت به آنچه اوایل فصل از تیم‌ها انتظار داریم، بهتر و منظم‌تر کار می‌کند. این تیم در بازی با سایپا موقعیت‌های زیادی داشت که آنها را با بدشانسی و کم‌دقتی از دست داد. در نیمه اول مسابقه با نفت هم سرخپوشان خوب و زهردار بازی کردند. حرکات ترکیبی بازیکنان هم در دقایقی از این نیمه، جلب توجه می‌کرد؛ هرچند بیشتر نیمه دوم به اداره بازی و حفظ ۳ امتیاز در شرایط نامناسب جوی گذشت. دلیل هماهنگی خارج از معمول سرخ‌ها هم مشخص است؛ اینکه آنها با همین ترکیب چندین بازی آسیایی برگزار کردند و خریدهای جدید به‌خوبی در تیم جاافتادند.

 

 ۲- آیا پرسپولیس شانس اول قهرمانی در لیگ بیستم است؟ هم‌اکنون هیچ دلیلی برای جوگیری وجود ندارد. ۴ امتیاز از ۲ بازی در تهران فقط با یک گل از روی نقطه پنالتی، هیچ نکته هیجان‌انگیزی ندارد. با این حال، پاسخ ما به این سؤال مثبت است و البته دلیلش بیشتر از آنکه به‌خود پرسپولیس مربوط شود، به رقبا ارتباط دارد. کادر فنی استقلال عوض شده و این تیم تنها با نخستین شکست نشان داد تا چه اندازه مستعد بحران است. در تراکتور و سپاهان هم سرمربیان جدید به‌کار گرفته شده‌اند و ۲ بازی اول آنها ثابت کرد منصوریان و نویدکیا در برخی موارد مشغول آزمون و خطا هستند؛ بنابراین پرسپولیس به‌صورت بالقوه یک گام به جام نزدیک‌تر است؛ مگر اینکه در گذر زمان شرایط سرخ‌ها دستخوش تغییرات ناخوشایند شود. البته در این میان حضور مدعیان در سایه مثل فولاد را هم نباید نادیده گرفت.

 

۳- حالا دیگر حرف زدن از بحران خط حمله پرسپولیس تکراری است. همه‌‌چیزهایی را که قبل از این بازی و بعد از مسابقه اول نوشتیم، باز می‌توانیم همین جا تکرار کنیم. سرخپوشان توپ را در اختیار دارند، موقعیت هم می‌سازند، اما جای یک «قاتل» بی‌رحم در محوطه جریمه خالی است. محرومیت عیسی آل‌کثیر اتفاق ناگواری بود و باشگاه در فصل نقل‌وانتقالات هم نتوانست این خلأ را پر کند. خط آتش پرسپولیس تشنه سورپرایز است؛ یک چهره جدید که کسی رویش حساب نمی‌کرد. آیا چنین برگ برنده‌ای رو خواهد شد؟

 

۴- امید عالیشاه بی‌نهایت بدشانس است. بهترین‌های پرسپولیس در این سال‌ها در پست او ظهور کرده‌اند؛ از وحید امیری و مهدی ترابی تا همین احسان پهلوان که واقعا مؤثر بازی می‌کند و به‌نظر می‌رسد فوتبالش در چند سال گذشته حرام شده بود. حتی آن طرف هم با اینکه بشار رسن در بازی با نفت حضور نداشت، سیامک نعمتی عملکرد خوبی ارائه کرد. اینطور که مشخص است عالیشاه حالا حالاها باید بیرون بنشیند و اعتراض کند.

 

۵- یحیی گل‌محمدی همچنان عادتش در مورد کم و دیر تعویض کردن را تکرار می‌کند. در مسابقه با نفت آبادان او ۲تعویض از ۵تعویض ممکن را انجام داد که در آنها ۱۷ دقیقه به علی شجاعی و ۲ دقیقه به آرمان رمضانی بازی رسید. به این ترتیب، به‌نظر می‌رسد امثال آریا برزگر، محمد شریفی و حتی مهدی مهدی‌خانی حالا حالاها باید منتظر بازی کردن بمانند.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۹/۴  |  ساعت انتشار: ۲۲:۱۲  |  کد خبر: ۹۴۹۸۲۲۷  |  منبع: جام نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار ورزشی