تولید روزانه گاز کشور به ۹۰۰ میلیون مترمکعب رسید

تولید روزانه گاز کشور به 900 میلیون مترمکعب رسید خبرگزاری آریا - مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از افزایش تولید روزانه گاز شیرین در کشور تا 900 میلیون مترمکعب خبر داد.
به گزارش خبرنگار شانا، حسن منتظرتربتی امروز (سه‌شنبه، چهارم آذرماه) در یک برنامه زنده تلویزیونی با اشاره به حل مسئله موازنه تولید و مصرف در سال‌های گذشته در کشور، گفت: به‌دلیل اقدام‌های موثری که در سال‌های اخیر در پارس جنوبی انجام شده، تولید روزانه گاز کشور به 900 میلیون مترمکعب رسیده که این مقدار معادل روزانه 5 میلیون بشکه نفت است.
وی با بیان اینکه اگر ایران از گاز طبیعی بهره‌مند نبود باید برای تامین انرژی کشور نفت وارد می‌کردیم، افزود: خوشبختانه این انرژی پاک اکنون در دسترس مردم در بخش‌های مختلف خانگی، صنایع و نیروگاه‌هاست.
مدیرعامل شرکت ملی گاز تصریح کرد: مسئله دیگری که در گذشته وجود داشت نوع شبکه گازرسانی کشور به حالت درختی بود یعنی سرشاخه‌های شبکه نقاط ضعف آن محسوب می‌شد اما در سال‌های اخیر با افتتاح کریدور غرب کشور و خط لوله دامغان – نکا – کیاسر، این خطوط لوله با قُطر 56 اینچ به شبکه گازرسانی متصل شدند و شبکه به هم پیوسته‌ای ایجاد شد.
تربتی همچنین به افزایش روزانه 30 میلیون مترمکعبی گاز طبیعی در تابستان امسال نسبت به زمان مشابه سال 98 اشاره کرد و گفت: به‌طور معمول هر سال تعدادی شهر و روستا به شبکه گاز کشور افزوده می‌شود که بخشی از افزایش مصرف به این موضوع معطوف است، اما عمده افزایش غیر معمول امسال به‌دلیل افزایش شست‌وشوها، استفاده از آب گرم و به تبع آن افزایش مصرف گاز در تابستان بود.
وی با تاکید بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف انرژی، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌کنیم زمستان امسال هم این روند افزایش بیشتر نسبت به مصرف هر سال ادامه دارد.
معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه اکنون عمده شهرهای کشور به شبکه گاز متصل هستند، یادآور شد: تعداد روستاهای گازدار کشور از 14 هزار روستا در سال 92 اکنون به حدود 32 هزار روستا رسیده است یعنی به‌طور میانگین سالانه 3 هزار روستا به شبکه گاز متصل می‌شود.
در این باره بیشتر بخوانید؛
ظرفیت روزانه انتقال گاز ایران به 870 میلیون مترمکعب رسید
قطارِ «گازرسانی روستایی» به کجا رسید؟

تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۹/۴  |  ساعت انتشار: ۲۳:۱  |  کد خبر: ۹۴۹۸۳۷۲  |  منبع: خبرگزاری آریا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اقتصادی