پوشش بیمه سلامت برای ۸ خدمت توانبخشی معلولان

پوشش بیمه سلامت برای 8 خدمت توانبخشی معلولان خبرگزاری آریا- بیش از یک میلیون نفر از افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی که دفترچه بیمه سلامت دارند، از 8 خدمت توانبخشی در حوزه‌های کاردرمانی، گفتاردرمانی و شنوایی سنجی بهره‌مند می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از سازمان آموزش و پرورش استثنایی، آقای محمد مهدی ناصحی درباره پوشش بیمه سلامت برای خدمات توانبخشی معلولان تحت پوشش بهزیستی افزود: در راستای اجرای ماده 6 قانون حمایت از حقوق معلولان مصوب مجلس شورای اسلامی و با توجه به تاکید وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان بیمه سلامت ایران و سازمان بهزیستی منعقد شده که بر اساس آن بیش از یک میلیون نفر از افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور که دارای دفترچه معتبر بیمه سلامت هستند از خدمات توانبخشی ستاره دار که تاکنون فاقد پوشش بیمه‌ای بود، بهره مند می‌شوند.
وی ادامه داد: این خدمات توانبخشی شامل هشت کد خدمتی در حوزه‌های کاردرمانی، گفتاردرمانی و شنوایی سنجی است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: بر اساس ماده 5 این تفاهم‌نامه، اولین جلسه کمیته مشترک دو سازمان جهت اجرایی شدن مفاد تفاهم‌نامه برگزار و مقرر شد که در صورت تامین اعتبار منابع مورد نیاز توسط سازمان بهزیستی کشور، خرید و ارائه خدمات توانبخشی یادشده از سوی سازمان بیمه سلامت ایران در بهمن سالجاری آغاز شود.
آقای ناصحی گفت: همچنین جلسات مشترکی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و انجمن اتیسم برای تحت پوشش قرار دادن خدمات توانبخشی بیماران اتیسم برگزار شده و این موارد نیز در دست بررسی است و نتایج آن به زودی اعلام می‌شود.
آقای مهدی رضایی معاون سازمان بیمه سلامت نیز پیش از این دراین باره گفته بود: بر اساس تفاهم نامه امضا شده با سازمان بهزیستی، منابع اعتباری خدمات گفتاردرمانی و کاردرمانی از محل ردیف مربوطه از طریق سازمان بهزیستی در اختیار بیمه سلامت قرار می‌گیرد تا به مددجویان معرفی شده، این خدمات با پوشش بیمه‌ای ارائه شود. بر اساس ماده 6 قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف است که پوشش بیمه سلامت افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی را به گونه‌ای تامین کند که علاوه بر تامین خدمات درمانی مورد نیاز این افراد، خدمات توان بخشی جسمی و روانی افراد دارای معلولیت نیز تحت پوشش باشد. اما پرداخت هزینه گفتار درمانی و کار درمانی منوط به تخصیص سرانه این خدمات است و تاکنون سرانه این خدمات در اختیار سازمان بیمه سلامت قرار نگرفته است.
وی اضافه کرد: وقتی تعهدی برای سازمان بیمه سلامت تعیین می‌شود، باید سرانه آن نیز پرداخت شود تا بتوانیم هزینه آن خدمات را بپردازیم.
آقای رضایی گفت: در حال حاضر هزینه فیزیوتراپی برای معلولان و سایر افراد در صورتی که با تشخیص پزشک معالج باشد، پرداخت می‌شود، اما هنوز سرانه‌ای برای پرداخت هزینه گفتار درمانی و کار درمانی در اختیار سازمان بیمه سلامت قرار نگرفته است.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۲  |  ساعت انتشار: ۱۰:۵۰  |  کد خبر: ۹۶۸۴۲۶۸  |  منبع: خبرگزاری آریا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی