گرایش دانش آموزان به هنرستان ها با بروزرسانی تجهیزات

گرگان- مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: افزایش رغبت دانش آموزان گلستانی با بروزرسانی اقلام هنرستان ها محقق می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مصطفی آذر کیش بعدازظهر شنبه در نشستی با مدیران برون دستگاهی دارای هنرستان های وابسته اظهار کرد: استان گلستان از ظرفیت های بالای کشاورزی برخوردار بوده که این امر می تواند فرصتی ارزشمند برای ایجاد مراکز نوین آموزش کشاورزی برای دانش آموزان باشد.

وی افزود: بروزرسانی تجهیزات و ارتقا ادوات آموزشی هنرستان ها و مراکز فنی و حرفه ای راندمان آموزشی در بخش تربیت فارغ التحصیلان توانمند در این استان را افزایش می دهد.

آذرکیش بیان کرد: امروز از میان رشته های کاردانش ۳۳ رشته به شاخه‌های کشاورزی اختصاص یافته است و همچنین ۶ رشته از ۴۱ رشته شاخه فنی و حرفه ای مربوط به کشاورزی است که این امر برخاسته از نگاه ویژه‌ای است که آموزش و پرورش به بخش کشاورزی دارد.

وی با بیان اینکه باید جایگاه هنرستان ها را در کشور برجسته کرد، گفت: گلستان نتوانسته در توازن بین رشته ای در برنامه ششم توسعه خوب عمل کند و هم اکنون تنها ۴۰ درصد دانش آموزان در رشته های فنی و حرفه ای تحصیل می کند که تا رقم پیش بینی شده فاصله دارد.

آذر کیش عنوان کرد: آموزش و پرورش با گسترش شایستگی های حرفه ای در صدداست تا با افزایش کیفیت آموزش فراگیر و ترویج فرصت های یادگیری که منجربه تولید ثروت و اشتغال کامل و بهره ور و شرافتمندانه می شود، تربیت تمام ساحتی دانش آموزان را مطابق سند تحول بنیادین محقق سازد.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص ضرورت تربیت دانش آموزان ماهر برای حضور در بخش های مختلف کشور، تاکید کرد: نیازمند ایجاد مشوق و جاذبه های بیشتری جهت حضور دانش آموزان در رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش هستم.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۷  |  ساعت انتشار: ۱۷:۱۶  |  کد خبر: ۹۶۹۸۵۸۸  |  منبع: مهر نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار استان ها