همکاری ارتش و وزارت بهداشت برای توسعه سواحل مکران

همکاری ارتش و وزارت بهداشت برای توسعه سواحل مکران خبرگزاری آریا- تفاهم‌نامه تجهیز بیمارستان‌‍‍‌های نیروی دریایی ارتش در بندرعباس و کنارک، میان وزارت بهداشت و نیروی دریایی ارتش امضا شد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادارحبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در این مراسم، امضای این تفاهم نامه ارزشمند را گامی مهم در راستای توسعه سواحل مکران و ارائه خدمت رسانی بهتر به مردم عزیز استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان دانست.
وی گفت: توجه به سواحل مکران از سال 1388 که فرماندهی معظم کل قوا فرمودند" حضور در دریای عمان و سواحل آن برای ما گنج و ذخیره است و سپس به نیروی دریایی ارتش مأموریت دادند برای توسعه سواحل مکران در آنجا استقرار یافته و گام بردارد" در دستور کار این نیرو قرار گرفت.
معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: در سفر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به استان هرمزگان در سال 1390 نیز معظم له مصوباتی را در خصوص توسعه سواحل مکران و آمایش سرزمینی به نیروی دریایی ارتش ابلاغ فرمودند که توسعه خدمات درمانی این منطقه با راه اندازی بیمارستان 96 تختخوابی کنارک از جمله این مصوبات بود که با همت و تلاش فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی، ساختمان این مرکز درمانی در داخل شهرستان کنارک به اتمام رسید و همزمان بیمارستان سیدالشهدا (ع) نیروی دریایی ارتش نیز به منظور ارائه خدمات درمانی بهتر به مردم از پادگان این نیرو در بندرعباس به داخل شهرستان منتقل شد.
وی خاطرنشان کرد: الحمدلله این دو مرکز درمانی امروز به جایی رسیده اند که نیازمند تجهیز برای ارائه خدمات درمانی در این موقعیت حساس کرونایی هستند که با امضای این تفاهم نامه گام دیگری در توسعه سواحل مکران و محرومیت زدایی از این منطقه راهبردی برداشته خواهد شد.
در ادامه این مراسم دکتر سید کامل تقوی نژاد، معاون توسعه و برنامه ریزی وزارت بهداشت و دکتر قاسم جان بابایی، معاون درمان این وزارتخانه در سخنانی امضای این تفاهم نامه همکاری را هم افزایی ارزشمند و امری مبارک برای ارائه خدمت رسانی هرچه شایسته‌تر به مردم شریف استان‌های جنوبی کشو و به ویژه مناطق کمتر توسعه یافته و محروم عنوان کرد.
وی اظهار امیدواری کرد، دو طرف بتوانند با استفاده از تجارب ارزشمند ارتش و دیگر نیرو‌های مسلح به ویژه در موضوع مقابله با کرونا، همکاری‌های بزرگتری را در راستای خدمت رسانی بهتر به مردم انجام دهند.
در پایان مراسم نیز تفاهم نامه تجهیز بیمارستان‌های نیروی دریایی ارتش در بندرعباس و کنارک با حضور امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش، دکتر سید کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان این وزارتخانه، امیر دریادار دوم دکتر مصطفی مداح، معاون بهداشت، درمان، امداد و آموزش پزشکی ارتش، فریدون همتی استاندار هرمزگان، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، معین الدین سعیدی و احمد مرادی نمایندگان چابهار و بندرعباس در مجلس شورای اسلامی و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی هرمزگان و ایرانشهر، فی‌مابین نیروی دریایی ارتش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منعقد شد.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۱  |  ساعت انتشار: ۱۵:۰  |  کد خبر: ۹۷۱۷۲۹۶  |  منبع: خبرگزاری آریا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی