نماینده مجلس: عجله در برجام، دست کشور را خالی کرد

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: دولت در انعقاد و انجام تعهدات برجام بسیار عجله کرد و همه چیز را به حلقوم اروپایی‌ها ریخت و دست ما کاملا خالی ماند.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، علی اکبر علیزاده عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس با بیان اینکه توان هسته‌ای جمهوری اسلامی دست برتر ایران در مذاکرات هسته‌ای بود، گفت: دولت اعتدال این توان را که نتیجه سال‌ها زحمت دانشمندان هسته‌ای ما بود را روی میز مذاکره قرار داد و به ثمن بخس به غربی‌ها فروخت و در ازای آن مقرر شد غرب تحریم‌ها علیه ایران را رفع کرده و اجازه فروش نفت ایران را بدهد.

نماینده مردم دامغان در مجلس اظهار داشت: این در حالی بود که مقام معظم رهبری برای اینکه بتوانند دولت را کنترل کنند موضوع برجام را به مجلس ارجاع دادند. متأسفانه مجلس نیز نتوانست حق مطلب را ادا کند. مجدداً برجام به شورای عالی امنیت ملی ارجاع شد. در شورای عالی امنیت ملی نیز نتوانستند حق مطلب را به جای آورند. لذا رهبری انقلاب رأسا ۹ شرط برای اجرای برجام تقریر کردند که یکی از این شروط تعهدات گام به گام بود اما متأسفانه دولت با عجله برجام را اجرا کرد.

وی ادامه داد: اروپایی‌ها اعلام کرده بودند که اجرای تعهدات ایران در برجام ۶ ماه طول می‌کشد اما دولت ظرف مدت یک ماه تمام تعهدات را اجرایی کرد و دست جمهوری اسلامی ایران کاملاً خالی شد.

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی اظهار داشت: دولت بسیار عجله کرد و همه چیز را به حلقوم اروپایی‌ها ریخت و دست ما کاملاً خالی ماند.

علیزاده سیاست دولت در پذیرش برجام را ناشی از تفکر غرب‌گرای حاکم بر دولت خواند و گفت: متأسفانه از ابتدای انقلاب تفکری وجود داشت که خواستار برقراری ارتباط با آمریکا بود در حالی که امام خمینی، آمریکا را شیطان بزرگ می‌دانست.

وی افزود: این جریان در زمان امام خمینی ماجرای مک فارلین را رقم زد تا ارتباط مستقیم با آمریکا برقرار کند. امام معتقد بود که اصلی ترین دشمنان اسلام و انقلاب، لیبرال‌ها هستند. این تفکر معتقد است که آمریکا ابرقدرت دنیا است و اسرائیل هم یک واقعیت است و با توجه به این واقعیت‌ها باید انقلاب استحاله شود.

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی با اشاره به فرمایشات امام خمینی مبنی بر اینکه تا من هستم اجازه نمی‌دهم انقلاب به دست لیبرال‌ها بیافتد، گفت: لیبرال‌ها هیچ اعتقادی به اسلام ناب ندارند و منافق هستند.

وی در خصوص ادعای اصلاح‌طلبان و اعتدالیون مبنی بر اینکه رئیس‌جمهور اختیاری ندارد و تدارکاتچی است اظهار داشت: این اظهارات شگرد انتخاباتی است. هر زمانی که لیبرال‌ها قدرت را در دست گرفتند چنان فضاحتی به بار آوردند که هیچ پاسخی برای مردم نداشتند. لذا برای فرار از پاسخگویی ادعا می‌کردند که رئیس‌جمهور اختیاری ندارد. این سوال مطرح است که اگر رئیس‌جمهور اختیاری ندارد چرا لیبرال‌ها به دنبال کسب قدرت هستند و کرسی ریاست جمهوری را واگذار نمی‌کنند؟

وی با اشاره به تلاش دولت برای مذاکره با آمریکا و رفع تحریم‌ها تصریح کرد: دولت، اقتصاد کشور را به رفتارهای رؤسای جمهور آمریکا گره زده است. بایدن عطسه می‌کرد قیمت دلار بالا و پایین می‌رفت که این امر موجب نابسامانی شدید در اقتصاد کشور شد و هیچ سرمایه‌گذاری حاضر به ورود در بازار اقتصاد ایران نبود.

علیزاده معتقد است تکرار ادعای بی‌اختیار بودن رئیس‌جمهور موجب بی‌رونق شدن انتخابات می‌شود. کسانی که فتنه ۸۸، ۷۸ و ۹۸ را بوجود آوردند تلاش دارند انتخابات را از رونق بیاندازند اما کور خوانده‌اند زیرا مردم خواستار خروج لیبرال‌ها از قدرت هستند.

 

مهر


تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۱/۵  |  ساعت انتشار: ۷:۳۰  |  کد خبر: ۹۹۵۱۱۹۴  |  منبع: جام نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار سیاسی